Sistem Minecraft'ta kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Uzaklık görme ayarını 20 chounka falan indirebilirsin, eğer gidip te 64-32 chounk gibi uzaklık değerlerine kadar arttırdıysan görme mesafesini, bu durumda aldığın düşük FPS normal, işlemcin 64 chounk mesafedeki nesneleri akıcı bir şekilde işleyecek bir güce sahip değil. Ekran kartının düşük kullanılmasının sebebi Minecraft GPU kullanmaz. Mesela elimdeki RTX 3090 da %15-30 kullanıyor.

Uzaklık görme ayarını 20 chounka falan indirebilirsin, eğer gidip te 64-32 chounk gibi uzaklık değerlerine kadar arttırdıysan görme mesafesini, bu durumda aldığın düşük FPS normal, işlemcin 64 chounk mesafedeki nesneleri akıcı bir şekilde işleyecek bir güce sahip değil. Ekran kartının düşük kullanılmasının sebebi Minecraft GPU kullanmaz. Mesela elimdeki RTX 3090 da %15-30 kullanıyor.
Dostum benim şaşırdığım eskiden bu durumu yaşamıyor olmam, % kaç kullanıldığına eskiden bakmadım bu yüzden karşılaştıramam ama dediğim gibi tıpa tıp aynı ayarlarda 700 FPS bile gördüğümü hatırlıyorum, durduk yere başlaması ise ayrı bir garip bu sistemde Optifine Minecraft 64 Chunk ayarlarda bile kasmaz baktığınız zaman sadece düşük FPS alır, ben 18 Chunkda bu değerleri alıyorum

Dostum benim şaşırdığım eskiden bu durumu yaşamıyor olmam, % kaç kullanıldığına eskiden bakmadım bu yüzden karşılaştıramam ama dediğim gibi tıpatıp aynı ayarlarda 700 FPS bile gördüğümü hatırlıyorum.

Hocam Java Minecraft'ta 8 GB VRAM'li ekran kartı ve Ryzen 5'le 700FPS alamazsınız imkansız.

Boş duvara bakarsan bu mümkün, zaten demeye çalıştığım bu değil yani eskiden bir sıkıntı yoktu yakın zamanda bu sıkıntı başladı diyorum

Hocam Minecraft'ı silip yeniden kurabilirsin, düşü FPS'nin kaynağı VRAM değil, işlemcin de yeterli, ben zamanında i5 9400F gibi zayıf bir işlemci ile 800 FPS gördüğüm zamanları hatırlıyorum. Yazılımsal bir sorunun var muhtemelen Zaten minecraft 1-2GB Vram kullanır belki daha da az.

Geri
Yukarı