Sistem montajı nasıl yapılır?

Sheamus

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sistemi topladım fakat montajını yaparken sıkıntı yaşadım biraz. RX 590 ekran kartım var 8+8 pinlik güç bağlantılarına 8+6 pin takabildim. Bu ileride sıkıntı yaratır mı? Bir de 3 önde 1 arkada olmak üzere 4 fan var. Sadece arka fanı ana karta takabildim diğer 3 fana da SATA kablolarından güç verdim, bu yaptığım ne kadar doğru bende bilmiyorum. Sistem çalışıyor mu onu da bilmiyorum test edemedim. İşlemcim yarın gelecek ama her şeyi ayarlamak istiyorum. Ekran görüntüsünü atsam girişleri doğru mu yoksa yanlış mı takıldığını söyleme şansınız var mı?

Sistemi montajlarken anakart sök dışarıda monte et işlemciyi fanını takarken sorun yaşarsın işlemcin ne bu arada bir de fanlar için coklayici alman lazım bir de ekran görüntüsü atsana neyi yanlış yapmışsın ona bakalım 🍋

Gigabyte RX 590 kullanıcısıyım 8 pin girişli nasıl oluyorda 8+8 oluyor 3 fanlı modelleri içinmi konuşuyorsunuz bu durumu yardımcı olmak isterdim fakat 8 pin girişli kartım dostum. Benmi yanlış anladım yoksa mevzuyu 8'li sokete 6 pinmi taktınız yoksa?

Gigabyte RX 590 kullanıcısıyım 8 pin girişli nasıl oluyorda 8+8 oluyor 3 fanlı modelleri içinmi konuşuyorsunuz bu durumu yardımcı olmak isterdim fakat 8 pin girişli kartım dostum. Benmi yanlış anladım yoksa mevzuyu 8'li sokete 6 pinmi taktınız yoksa?

Galiba 8'li sokete 6 takmış karta eksik güç gittiği için sistem ani kapanma yapabilir ve bozulma yapabilir özellikle harddisk varsa sistemde PSU'un kullanma kılavuzunda yazar kaç pin desteklediği baksana bi

Galiba 8'li sokete 6 takmış karta eksik güç gittiği için sistem ani kapanma yapabilir ve bozulma yapabilir özellikle harddisk varsa sistemde PSU'un kullanma kılavuzunda yazar kaç pin desteklediği baksana bir.

Katılıyorum uzun vadede kapanmalar yapması muhtamel %100 yük altında iken. En sağlıklı sı 8 pinli 80+ 550W bir PSU almanızı tavsiye ederim 300-400 TL vermemek için kartınızdan ve donanım ınızdan olmayın iyi günler dilerim.

MSI Modelini kullanıyorum, kart şu şekilde :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı