Sistem önerisi

hacomeister

Hectopat
Merhaba, bir süredir bilgisayar parçalarına ve gündeme uzağım. Şu an da bir sistem topluyorum, aşağıdaki gibi bir liste yaptım.

ASUS TUF Gaming B650-Plus Wi-Fi
AMD Ryzen 9 7900X.
ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC Edition 8 GB.
NZXT H7 Flow.
Corsair Vengeance RGB DDR5 32 GB (2x16 GB) 6000MHz C30.
Samsung 980 1 TB PCI-e 3.0 SSD.
Corsair RM750e (2023)
Arctic Liquid Freezer III 240.

Uyumluluk sorunu olur mu, kabaca bütçem bu parçaları alacak kadar ancak nasıl değiştirmeler yapabilirim? Yazılım geliştiriciyim, ancak bazen video edit işleriyle de uğraşıyorum, oyun da oynuyorum ancak sistem için çok çok önceliklerim arasında değil.
Şimdiden yorumlarınız için çok teşekkürler.

Merhaba, bir süredir bilgisayar parçalarına ve gündeme uzağım. Şu an da bir sistem topluyorum, aşağıdaki gibi bir liste yaptım.

AMD Ryzen 9 7900X.
NZXT H7 Flow.
Corsair RM750e (2023)

Uyumluluk sorunu olur mu, kabaca bütçem bu parçaları alacak kadar ancak nasıl değiştirmeler yapabilirim? Yazılım geliştiriciyim, ancak bazen video edit işleriyle de uğraşıyorum, oyun da oynuyorum ancak sistem için çok çok önceliklerim arasında değil.
Tam olarak ne kadar tuttu? Mesela neden islemciyi en iyisi yapip, ekran kartini dusuk sectiniz?

AMD Ryzen 9 7900X.
NZXT H7 Flow.
Corsair RM750e (2023)

Ekran kartı sanki biraz sönük kalmış sistemin yanında

Tam olarak ne kadar tuttu? Mesela neden islemciyi en iyisi yapip, ekran kartini dusuk sectiniz?
Yurtdışında topluyorum, 1450 euro tutuyor bu hali ile.
Açıkçası çok bilinçli olmadı, 4070e yükselttiğim anda ekran kartı fiyatı 2 katı oluyor, o yüzden emin olamadım. İşlemciyi düşürebilirim, ancak orada da nereye düşürmeliyim emin olamadım.

İşlemciyi AMD Ryzen 9 5900X ile, gpu'yu da Asus Dual GeForce RTX 4060 Ti OC Edition 16GB ile güncellersem az bir fark fazla tutacak ancak bunu yapabilirim. - tabi böyle olunca işlemci bağlantı tipi am4 olacak, ana kart ve rami de değiştirmem gerekicek, oralarda biraz daha uygun seçeneklere gidebilirim.

Siz olsanız nasıl bir değişiklik yaparsınız?

Geri
Yukarı