Sistem oyun esnasında donuyor

SH4D0W

Decapat
Merhaba dostlar,

CS:GO'da haritaya girerken harita yüklenip tam map başlayacağı zaman ekran donuyor. Sağlı sollu olmak üzere kulaklıktan ses geliyor pıt pıt pıt pıt diye, klavye mouse kilitleniyor (mouse'un ışıklandırması kesiliyor, Click'e falan tıklarsam ışığı gelip gidiyor). Power tuşu, reset tuşu çalışmıyor mower Supply'ın düğmesinden kapayıp sonra bir daha açıyorum, ve bazen bu hata olduktan sonra Windows'u ilk açışımda Windows yükleme ekranı gelmeden bu hatayı alıyorum. Son zamanlarda değişiklik olarak RAM ve işlemci aldım. Önceki işlemcim i3 550'de 9500 GT ekran kartımı 553 GHz Core Clock'ta kullanıyordum (başka bir konuda belirtmiştim ekran kartım normalde olduğundan 100 MHz daha düşük gösteriyor Coreclock'u kendim biraz yükselterek 553-583 gibi bir şey yapıyorum), şu anda X3440'a geçtim ve dün akşam bu hatayı almadan oynayıp ekran kaydı da alıyordum sıkıntısız bir şekilde, sonradan bir değişiklik olmamasına rağmen aynı ayarlarda bu hatayı verdi yine bilgisayar. Sabah yine açtım bilgisayarı dersler vs sonra CS girmeyi denediğimde yine aynı hata...

Sistemde 4+4 DDR3 RAM var; biri Hi-Level 1600 MHz diğeri Kingston 1333 MHz, voltajsız overclock yapıldığı için 1400 MHz'de çalışıyorlar.
İşlemciyi belirttiğim gibi voltajsız bir şekilde overclocklayıp 3.5 GHz'de çalıştırdım.
İşlemciyi dün almıştım M.200 fanı takarken yanlış taktığımı düşünüp çıkartıcaktım, clips çıkmayınca arkasından tornavidayla bastırırken kayı ve azcık anakarta gedi, ancak sorunun bundan oluşacağını düşünmüyorum çünkü bir sıyrık bile olsa farkedilemeyecek derecede.
Sorun RAM'lerde de değil diye düşünüyorum çünkü CS:GO'dan daha yüksek RAM harcayan işler yaptım, misal Google'da onlarca sekme açtım (test için değil bizzat kullandım sekmeleri) ancak bu hatayı almadım.
Sorun işlemcide de değil diye düşünüyorum stress testinde stabil olarak 70 derecede çalışıyor yanlış hatırlamıyorsam. Ve stress testinde de bu hatayı almıyorum, bu da işlemciden kaynaklanmadığını gösteriyor.
Baya araştırdım HDD ibaresi falan gördüm, işletim sistemim ve CS:GO Kingston A400'de kurulu, sağlığı vs. düzgündür alalı 1 ay bile olmadı.
Power Supply Frisby 400W.
Yardıma ihtiyacım var, bu sorun kesin ekran kartımdan (9500 GT) mı kaynaklı?
Bir forumda adamın biri yıllar sonra PCI Express girişlerinde takılı olan (Ethernet kartı vb.) cihazlardan dolayı oluyor bu, varsa çıkarın yazmış, ancak anakartımda PCI-e girişlerinde ekran kartımdan başka takılı bir şey yok.
Bu arada anakartımın modeli ASUS P7H55M-LX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stres testi 5-10 saat miydi? Benimki de stres testinden başarıyla geçiyordu ama oyuna girince takılıyordu. Bellek kaynaklı olduğunu da düşünmeye başladım çünkü yaptığınız bellek testi Chrome'da yeni sekme açmak. Bu testi yapın 2-3 saat sürer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Stres testi 5-10 saat miydi? Benimki de stres testinden başarıyla geçiyordu ama oyuna girince takılıyordu. Bellek kaynaklı olduğunu da düşünmeye başladım çünkü yaptığınız bellek testi Chrome'da yeni sekme açmak. Bu testi yapın 2-3 saat sürer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
böyle programlara güvenme konusunda tereddütlüyüm, şimdilik memtest yapmak istemiyorum. birkaç haftaya veya 1-2 aya böyle testler için ayrı bir hdd alıcam, kişisel bilgilerimin olduğu yeri korumak amaçlı. Sonuçta her test programına güvenemeyiz.
Şuan sorun devam ederse overclock'u düşürtücem kademe kademe, ısınmaması frekans sorunu olmamasına rağmen işlemciden sorun yapıyorsa da garip açıkcası

Yeni konular

Geri
Yukarı