Çözüm Sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CemGürsoy

Decapat
Daha fazla  
Uzun zamandır tüm oyunlarda FPS problemi yaşıyordum. Laptop kullanıyorum ama masaüstü için de geçerli. NVIDIA ayarlarını karıştırıyordum ve oyunlarda 60 FPS zor almaya başladım mesela Valorant 40 FPS ama normalde Full ayar 200 FPS falan alıyorum tüm oyunlar böyle aşağı yukarı laptop sıfırladım ama o hatayı her seferinde yeniden yaptım. İyi bir şey sanıp (sanırım ayarı okumadım bile) sonra düzeltmek için bayağı uğraştım ve hiç tahmin etmediğim bir yerden çıktı cevap benim sorunumun çözümü kalın yazı ile yazacağım.

• Oyunlardaki V-Sync gibi ayarları kapatın FPS sabitlemeyi bırakın.
  • Tüm driverlarınızı güncelleyiniz.
  • Ayarları açın sistemden güç ve pil kısmına giriniz ve güç modunu en iyi performans yapın.
  • Denetim masasında görüntü ayarlarına girin sonrasında 3D ayarlarını seçin ardından beni oraya götüre tıklayın program ayarlarından ekleye basın göz at basın ve oyun klasörünü ama unutmayın. Oyun değil klasör entegre grafik yerine genel ayarlarını kullanın (yüksek...) Adlı seçeneği seçin burada program ayarların da maksimum kare hızını kapatın ve istiyorsanız güç modunu maksimum yapın. Ben yaptım sonrasında eğer program özelliklerinde whisper mode gibi bir yazı varsa sorununuz buldunuz demektir oraya istediğiniz FPS yazın ama kesin çözüm o değil.

Üste dediğim gibi whisper mode var ise GeForce Experience uygulamasını açınız ve ayarlar kısmına giriniz sonrasında genel kısmına giriniz ve alta doğru indikçe whisper mode var. Onu kapatırsanız sorun çözülür en azından benimkisi çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı