Sistem R7 M440 ekran kartını kullanmıyor

Murat Buğra

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, benim AMD A10 9600p işlemcim R7 M440 ekran kartım var ama ben işlemcinin içindeki ekran kartını kullanıyor. Önceden her oyunu açarken şimdi LoL'de en düşük ayar 40 FPS zor alıyorum bu sorunu nasıl cozebilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240112-175754.png
    Screenshot_20240112-175754.png
    114,1 KB · Görüntüleme: 17
Arkadaşlar selam, benim AMD A10 9600p işlemcim R7 M440 ekran kartım var ama ben işlemcinin içindeki ekran kartını kullanıyor. Önceden her oyunu açarken şimdi LoL'de en düşük ayar 40 FPS zor alıyorum bu sorunu nasıl cozebilirim?

İşlemcinizde dahili grafik yongası varsa onu kullanıyordur oyunun ayarlarından AMD Graphics yerine ekran kartınızı seçiniz sorun çözülmezse ekran kartı driverinizi güncelleyin.

İşlemcinizde dahili grafik yongası varsa onu kullanıyordur oyunun ayarlarından AMD Graphics yerine ekran kartınızı seçiniz sorun çözülmezse ekran kartı driverinizi güncelleyin.
Hiçbir şekilde olmuyor yüksek performans secili olmasına rağmen kullanmıyor driverlerim en güncelde win11 işletim sistemim

Hiçbir şekilde olmuyor yüksek performans secili olmasına rağmen kullanmıyor driverlerim en güncelde Windows 11 işletim sistemim.

Ekran kartı ayarlarınıza bakın düşük güç modunda kalmış olabilir veya termal bakımlarını yaptırmanızı öneririm eğer ısınma problemi varsa performans düşüklüğü yapabilir.

Hiçbir şekilde olmuyor yüksek performans secili olmasına rağmen kullanmıyor driverlerim en güncelde Windows 11 işletim sistemim.

İşlemcinizin resmi olarak Windows 11 tarafından desteklendiğine emin misiniz? Windows 11 için sürücü bile çıkartılmamış. Muhtemelen eski Windows 10 sürücüleri ile sistem yoluna devam ediyor.

Ekran kartı ayarlarınıza bakın düşük güç modunda kalmış olabilir veya termal bakımlarını yaptırmanızı öneririm eğer ısınma problemi varsa performans düşüklüğü yapabilir.
Daha yeni her şeyi yaptırdım temizlettim ve termal macunu değiştirdim AMD kendi uygulamasından baktığımda e spor moduna aldım ve hala 0 kullanim

İşlemcinizin resmi olarak Windows 11 tarafından desteklendiğine emin misiniz? Windows 11 için sürücü bile çıkartılmamış. Muhtemelen eski Windows 10 sürücüleri ile sistem yoluna devam ediyor.
Win10 ikende aynı sorun vardı zaten bilerek yukselttim

Daha yeni her şeyi yaptırdım temizlettim ve termal macunu değiştirdim AMD kendi uygulamasından baktığımda e-spor moduna aldım ve hala 0 kullanım.

Driver güncellediniz mi yakın zamanda belki en son sürüm beta olarak yüklendiyse hata olmuş olabilir bir eski sürümü kurmayı deneyin.

Driver güncellediniz mi yakın zamanda belki en son sürüm beta olarak yüklendiyse hata olmuş olabilir bir eski sürümü kurmayı deneyin.
3 yıldır böyle önceden pek onemsemiyordum şimdi oyun oynayacam arkadaşlarımla gereksinimlere bakıyorum karşılıyor onerileni bile ama 30 FPS çünkü ekran kartı kullanmio

3 yıldır böyle önceden pek onemsemiyordum şimdi oyun oynayacağım arkadaşlarımla gereksinimlere bakıyorum karşılıyor onerileni bile ama 30 FPS çünkü ekran kartı kullanmio.

Sorununuza çözüm bulamadım doğrusu daha önce bu kadar değişik bir problemle karşılaşmamıştım çözümü bulursanız bize de paylaşın merak ediyorum.

Geri
Yukarı