Sistem RAM'den ötürü mavi ekran veriyor

Fourveyn

Decapat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Yeni sistem aldım fakat ilk başlarda mavi ekran hatası almaya başladım. Sonra Memtest yaptığımda RAM'in bozuk olduğunu öğrendim ve 2 gündür çalışmıyor. Kasa açılıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. RAM'i değiştirmek sorunu çözer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz gene çıkartıp deneyin. BIOS falan gelir belki.
Bellek olmadan nasıl BIOS ekranı gelecek?
Yeni sistem aldım fakat ilk başlarda mavi ekran hatası almaya başladım. Sonra Memtest yaptığımda RAM'in bozuk olduğunu öğrendim ve 2 gündür çalışmıyor. Kasa açılıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. RAM'i değiştirmek sorunu çözer mi?
Sorunu bulmuşsunuz. Zaten bellek problemlerinde üç ana sebep var; işlemci, anakart, "bellek".

Tüm sisteminizi yazabilir misiniz? Memtest86 yaptınız diye varsayıyorum. Testi yaparken BIOS'da XMP açık mıydı?

Sorunu bulmuşsunuz. Zaten bellek problemlerinde üç ana sebep var; işlemci, anakart, "bellek".

Tüm sisteminizi yazabilir misiniz? Memtest86 yaptınız diye varsayıyorum. Testi yaparken BIOS'da XMP açık mıydı?

Ben şey diye düşünmüştüm. Hangi eski mobolarda klavye olmayınca "keyboard not installed" der ya. Öyle düşündüm.

öyle bir ayar açmadım hiç kendiliğinden açıktır herhalde yeni ram sipariş ettim zaten aynı model onu deniyeceğim birde o gelirse tekrar olmazsa anakarrta problem olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı