Sistem Seslerini Ahizeden Çıkarmak

CagatayCoban

Kilopat
Daha fazla  
Telefonumun hoparlörü bozuldu bu yüzden seslerin ahizeden gelmesini istiyorum. Yani film izleyip müzik dinlemeyeceğim tabi, bildirim sesleri zil sesi filan. ayrıca klavyeyi sessiz yazamıyorum. Google da aradım bazı telefonlarda ahizeden çıkıyor diye şikayet bırakmışlar yani (forum.shiftdelete.net: Xperia Z ahize sorunu!! gibi... Evet ahizeyi kullanmak kötü bir fikir olabilir ama başka yolu yok. Tamir ettirmek de istemiyorum yaza doğru yeni telefon alıcam. www.sikayethaber.com: Android kullananları çileden çıkaran güncelleme! Tam istediğim durum bu. bunu yapa bilecek bir yol var belli ama Türkçe sayfalarda bulamadım. Aranızda bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Biraz araştırma yaptım. Bunun genellikle hatalar sonucu oluştuğunu gördüm. Bunu isteyerek yani bilerek yapmanız çok zor gibi. Bunun yerine şöyle bir altarnatif kullanabilirsiniz. Telefonun kulaklık yuvasından evdeki ses sistemi gibi bir şeye bağlayın telefonu. Bu şekilde geçici olarak sesleri ordan çok rahat bir şekilde duyabilirsiniz. Aklıma başka çözüm gelmiyor.

Ahizenin İngilizce karşılığını bulabilsem yabancı siteleri de araştıracağım ama "Handset" çıkıyor çeviride. Yabancı sitelerden yardım alamamam sorun oldu. Evet ses sistemine bağlamak bir çözüm ama telefonu ben sesli olarak kullanan birisiyim sessiz olunca telefondan verim alamıyorum. Kulaklıkla kullanıyorum şuan tam bir çile, her yer kablo. Yarın sabah belki birisi biliyordur yardım eder.

"android.stackexchange.com: htc evo - Is it possible to change which output the audio is played through? - Android Enthusiasts Stack Exchange Bir şeyler bulmaya başladım,

Buldum. Easy Sound Output - Google Play'de Android Uygulamaları Yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Birisinin ihtiyacı olursa diye uygulamayı paylaşıyorum. İyi geceler. Earpeice olduğunu bulunca kolay oldu.

Bu da iş görür daha pratik. Earpiece - Android Apps on Google Play

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı