Sistem sıfırlanırken anakart logosunda kaldı

RematX

Hectopat
Daha fazla  
Bu ekranda kaldı. Öğlenden beri bekliyorum. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 20210622_192213.jpg
    20210622_192213.jpg
    184,7 KB · Görüntüleme: 49
Merhaba. Eğer girilebiliyorsa RESET yaparak BIOS'a girip "başlangıçta LOGO show" görünmesin" i işaretleyip ilk açılırken nerede takıldığını görebilmek lazımdır. Örneğin bu LOGO çıkmasaydı arka planda sadece DOS'ta kalsaydı oluşan sorun daha net görünürdü, herhangi bir elemanın bozuk olduğunu veya o yüzden LOGO'da takıldığını görebilmek gibi. POST'ta (power on self test) esnasında arızalı bir eleman yüzünden mutlaka bu takılma vardır, ancak PC, TV anakart arayüzlerindeki bazı iç veya arayüz temas sıkıntılarında TV ve PC'ler başlangıçta sadece LOGO'da kalıyor, bu arayüzlerde sıkıntılı USB flash bellek, USB harici disk, USB harici ses kartı, vb. varsa çalışırken hepsini çıkartıp PC'yi öyle çalıştırın, tüm bunlara olası bir önlem olarak. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Windows sıkıntılı, eksik veya arızalı ise kendisine ait olan sıfırlama sistemi genellikle düzgün iş yapmıyor. Tavsiyem sıfırdan USB ile Windows kur.
Kasada bulunan reset tuşunu bastım ve windows kuruldu yine düşünceniz ve yardımınız için teşekkür ederim.
Merhaba. Eğer girilebiliyorsa RESET yaparak BIOS'a girip "başlangıçta LOGO show" görünmesin" i işaretleyip ilk açılırken bu işletim sisteminin nerede takıldığını görebilmek lazımdır. Örneğin bu LOGO çıkmasaydı arka planda sadece DOS'ta kalsaydı oluşan sorun daha net görünürdü, herhangi bir elemanın bozuk olduğunu veya o yüzden LOGO'da takıldığını görebilmek gibi. POST'ta (power on self test) esnasında arızalı bir eleman yüzünden mutlaka bu takılma vardır, ancak PC, TV anakart arayüzlerindeki bazı iç veya arayüz temas sıkıntılarında TV ve PC'ler başlangıçta sadece LOGO'da kalıyor, bu arayüzlerde sıkıntılı USB flash bellek, USB harici disk, USB harici ses kartı, vb. varsa çalışırken hepsini çıkartıp PC'yi öyle çalıştırın, tüm bunlara olası bir önlem olarak. Kolay gelsin.
Kasada bulunan reset tuşunu bastım ve windows kuruldu yine düşünceniz ve yardımınız için teşekkür ederim.
BIOS ekranında kalmamış UEFI sistem olduğu için anakart logosunda kalmış sanıyorsun. Sorun işletim sisteminden kaynaklı.
BIOS ekranında kalmamış UEFI sistem olduğu için anakart logosunda kalmış sanıyorsun. Sorun işletim sisteminden kaynaklı.

Geçici olarak sistem dosyalarınızdan birinde (ekran kartı driver'ı gibi) bir iç sorun olup RESET'le yeniden başlatılırken muhtemelen sağlamıyla takas edilmiş veya bozukluğu tümüyle onarılmış olmalı, eğer sıkıntı software'yle direk ilgili ise. Ama ciddi bir PC hardware sıkıntısı olsaydı RESET'ten sonra da bu kadar kolay açılamazdı diye düşünüyorum. Yine de büyük geçmiş olsun.

Geri
Yukarı