Sistem Sıkıştırılmış Bellek Sorunu ve Oyunlarda Ani FPS Düşmesi

Bottleneck

Kilopat
Daha fazla  
Sistem ve sıkıştırılmış bellek olarak geçen işlem aşırı bellek kullanıyor ve bilgisayarda takılmalar oluyor.
Oyunlarda normalde sabit 60 FPS alırken aniden 10 FPS altına düşüyor ve 3-4 dakika sonra anca düzeliyor. Bu sorunu sistem ve sıkıştırılmış bellek işlemine dayandırdım, çözüm arıyorum.
Sistem:
Windows 10
İntel Core 2 Quad Q8400 2.66GHz
4GB DDR3 RAM
MSI GTX 750 Ti
G41M-P33 Combo Anakart
300W PSU

İşlemci boştayken 50 derece oyundayken 65-70 dereceye çıkıyor.
3.PNG

2.PNG

1.PNG

4 GB RAM ile bu durum normal. Zira Windows 10 zaten boşta 2 GB'tan fazla bellek kullanıyor çoğu sistemde. 8 GB bellek kullanımı günümüz için şart.

4 GB RAM ile bu durum normal. Zira Windows 10 zaten boşta 2 GB'tan fazla bellek kullanıyor çoğu sistemde. 8 GB bellek kullanımı günümüz için şart.

Nasıl bu durum normal? Yani herkeste Sistem ve sıkıştırılmış bellek denen bir işlem RAM mi tüketiyor?

Ayrıca neden bir gün ceza aldım anlamış değilim. Hangi Türkçe kuralına göre yanlışlık yaptım? Hiçbir şey belirtilmemiş. Onu da açıklarsanız sevineceğim.

Sıkıştırılmış bellek Windows 10'a son gelen güncellemeler ile görünür hale geldi. Windows 10, diğer arka planda çalışan yazılımlar ile boşta 2 GB RAM tüketmesi normal.
1.png

SSD'li, 8 GB'tan fazla belleğe sahip olan bilgisayarlara baktığınız zaman boşta bellek kullanımının 4 GB'a kadar çıktığını görebilirsiniz.

Sıkıştırılmış bellek Windows 10'a son gelen güncellemeler ile görünür hale geldi. Windows 10, diğer arka planda çalışan yazılımlar ile boşta 2 GB RAM tüketmesi normal.
Eki Görüntüle 167361
SSD'li, 8 GB'tan fazla belleğe sahip olan bilgisayarlara baktığınız zaman boşta bellek kullanımının 4 GB'a kadar çıktığını görebilirsiniz.

Oyunlardaki ani FPS düşme sorunun kaynağı da RAM sıkıntısı mı yani?

Chrom zaten 2 gb ram yiyor . 4 gb ile oyunlarda verim alamassınız en az 8 gb olmalı ram.

Olayı hemen ram e baglamamak gerekli ekran kartı,bios,Windows güncel mi birde kasanizi temizlemenizi öneririm ama sanirim pc niz dizüstü dizüstü pc yide kendiniz veya bir bilgisayarciya goturup temizletebilirsinz.

Olayı hemen ram e baglamamak gerekli ekran kartı,bios,Windows güncel mi birde kasanizi temizlemenizi öneririm ama sanirim pc niz dizüstü dizüstü pc yide kendiniz veya bir bilgisayarciya goturup temizletebilirsinz.

Sistem masaüstü. Temizleyip termal macun değiştirdim bir süredir sorun yaşamıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı