Sistem siyah ekranda kalıyor

Barisfuat

Hectopat
Selamlar, yaklaşık 1 haftadır sorun yaşamaz iken bugün 2 gün belli aralarda siyah ekran yiyorum fakat sadece monitörde görüntü siyah. Kasa ise çalışıyor. Sorunun neden kaynaklı olduğunu bana yazabilir misiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.

Selamlar, yaklaşık 1 haftadır sorun yaşamaz iken bugün 2 gün belli aralarda siyah ekran yiyorum fakat sadece monitörde görüntü siyah. Kasa ise çalışıyor. Sorunun neden kaynaklı olduğunu bana yazabilir misiniz? Şimdiden herkese teşekkürler.

Cezanız bitince monitörün ışığı yanıyor mu?
Ekranda mouse yi görüyor musunuz?
Kasadaki HDD ışığı yanıp sönüyor mu?

Cevaplarsanız yardımcı olalım.

Sistem özellikleriniz ayrıca monitörü dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz?

Monitör ışığım yanıyor, kasadaki HDD ışığı yanıp sönüyor.
Sistem özellikleriniz ayrıca monitörü dönüştürücü ile mi kullanıyorsunuz?
Sistem özelliklerim Monitör dönüştürücü kullanmıyorum
1628538989649.png
1628538963599.png

Monitör ışığım yanıyor, kasadaki HDD ışığı yanıp sönüyor. Sorun sence ekran kartı driveri dan kaynaklı olabilr mi?

Dosya Ekleri

• 1628538951257.png
    1628538951257.png
    48,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Monitör ışığım yanıyor, kasadaki HDD ışığı yanıp sönüyor.

Sistem özelliklerim monitör dönüştürücü kullanmıyorum Eki Görüntüle 1133089Eki Görüntüle 1133087

Monitör ışığım yanıyor, kasadaki HDD ışığı yanıp sönüyor. Sorun sence ekran kartı driveridan kaynaklı olabilr mi?

Kaynaklanabilir DDU ile ekran kartı sürücülerini temizleyin ve kartın kendi sitesindeki en güncel sürücüyü kurup deneyin.
Denetim Masası'ndan da otomatik sürücü güncellemeyi kapatın.

Statiklenmeden sistem hiç açılmaz görüntü bile alamazsınız.

Anladım peki şöyle işlemci fanı var çidt fanlı o önceden 2'si de dönüyorsu kasanın Power tuşuna basınca aadece rekabetçi fan dönüyor ve ekrana siyah görüntü geliyor mecburen bende kasanın PSU kablosunu çıkarıp takıyorum ondan sonra düzeliypr acaba sorun onda mı?
Şey Memtest yazılımını indiridm USB'ye yazdırdım fakat eski anakartlarda UEFI yok mu BIOS kısmından USB seçiyorum Windows ekranı açılıyır yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı