Çözüldü Sistem sökülüp takıldıktan sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efcn

Centipat
Daha fazla  
PC açılıyor, fanlar dönüyor, ekran kartının RGB'si falan çalışıyor, onlar ok ama ekranda görüntü yok, fare ve klavye çalışmıyor, BIOS gelmiyor. Bilgisayarı temizlemek için söktüm birkaç malzemeyi. RAM'i söktüm, geri takabilir miyim diye merak ettim. Taktım, sonra ön paneli söktüm. Temizledim, geri taktım. Geri takınca fark etmedim. SSD'yi yerinden oynatmışım, taktım. PC'yi çalıştırdım. Farenin ve klavyenin RGB'leri çalışmadı. Sonra söktüm, yeniden RAM'i söktüm, bir daha taktım. SSD'nin kablolarını çıkarıp geri taktım ama çalışmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS gelmiyor siyah ekran komple.

Hocam ben size söyleyeyim ya RAM'lar tam oturmamıştır. Ya da ramlare elinizin teri falan geldiyse ondandır RAM'larin ucunu sınav silgisiyle hafifçe silin sonra silkeleyin kalan silgi parçalarını sonra geri takın.
Aklıma RAM'de bir sorun olabileceği geldi, farklı bir RAM varsa dener misiniz? RAM'ı çıkardığınız slota takıyorsunuz değil mi?

Aynı slota geri taktım başka bir RAM'im yok maalesef.
SATA ile bağlı olan aygıtlarını söküp açmayı dener misin?

Denerim.
  • Sistemde 4 RAM slotu varsa, 1. ve 3. slotlara takın.
  • İşlemciyi çıkarıp taktıysanız pinlerini yamultmuş olabilirsiniz. Onu da bir kontrol edin.

Sistemde 2 RAM slotu var ve 1 RAM'im var 1. slota taktım işlemciyle ilgili bir şey yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı