Çözüldü Sistem son 2 haftadır 2 günde bir mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucize Kartal

Decapat
Yer
Türkiye/Kırıkkale
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 2500
Asus Rog Strix Gtx 1050 2gb oc
4x2 8 gb ram 1600mhz
İntel anakart
600w psu
Nagas kasa
60hz Samsung SyncMaster S22B300
Hadron Hd849 klavye
İmıce x8 gaming mouse
Hadron g69 kulaklık
Meslek
Öğrenci
Son düzenleme:
Çözüm
Ağ kartını güncelle. Nvidia GPU güncelle. Memtest86 ile bellek testi yap.
Kaspersky kaldır, MBAM kaldır. İkisini birden aktif kullanma zaten. Ben söyleyene kadar yükleme. Bunları yap ve gelişmeleri olumlu yada olumsuz bildir.
Ağ kartını güncelle. Nvidia GPU güncelle. Memtest86 ile bellek testi yap.
Kaspersky kaldır, MBAM kaldır. İkisini birden aktif kullanma zaten. Ben söyleyene kadar yükleme. Bunları yap ve gelişmeleri olumlu yada olumsuz bildir.

Çözüm
Ağ kartını güncelle. NVIDIA GPU güncelle. Memtest86 ile bellek testi yap.
Kaspersky kaldır, MBAM kaldır. İkisini birden aktif kullanma zaten. Ben söyleyene kadar yükleme. Bunları yap ve gelişmeleri olumlu ya da olumsuz bildir.

Dediklerinizden sadece ağ kartımı nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum. Nasıl yapacağımı söyleyebilir misiniz? Magbox marka bir Wi-Fi usbm var.

PCI\VEN_8086&DEV_1502&SUBSYS_200A8086&REV_04
PCI\VEN_8086&DEV_1502&SUBSYS_200A8086
PCI\VEN_8086&DEV_1502&CC_020000
PCI\VEN_8086&DEV_1502&CC_0200
Bunlar Intel'in yani PC'nin kendi ağ kartının. Fotoğrafta magbox olanın da resmini bıraktım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    651,4 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    698 KB · Görüntüleme: 11

Hocam internetten Intel'in sürücüsünü buldum ve güncelleştirdim. Şimdi diğer dediklerinizi yapacağım. Kaspersky ve Malwarebytes olayında da sadece Malwarebytes'ı sileyim Kaspersky'ı da eğer tekrar böyle bir durum yaşanırsa silerim. İyi geceler.
Hocam elimde boş bellek yok Memtest86'yı yapamam. Sürücüler kuruldu. Malwarebytes başta olmak üzere tüm yedek antivirüsler silindi tekrar mavi ekran alırsam yazarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı