Sistem SSD'de olursa HDD içindeki oyunlar da hızlı açılır mı?

soncuketay

Kilopat
Yer
Eskişehir/Tepebaşı
Daha fazla  
Dostlar kafamda bir soru var. Yakın zamanda SSD alıp sistemimi üzerine kurmayı planlıyorum ancak kafamdaki soru şu. Eğer SSD üzerine sistemi kurarsam aynı zamanda HDD'de kullanabilir miyim? Eğer öyle ise oyun vs açmaya kalktığımda SSD'yi kullanıp hızlı mı açar yoksa yine HDD ile işkence çekmeye devam mı ederim?

Dostlar kafamda bir soru var. Yakın zamanda SSD alıp sistemimi üzerine kurmayı planlıyorum ancak kafamdaki soru şu. Eğer SSD üzerine sistemi kurarsam aynı zamanda HDD'de kullanabilir miyim? Eğer öyle ise oyun vs açmaya kalktığımda SSD'yi kullanıp hızlı mı açar yoksa yine HDD ile işkence çekmeye devam mı ederim?
SSD üzerine kurduğunuz dosyalar SSD üzerinden çalışır, HDD üzerine kurduğunuz dosyalar HDD üzerinden çalışır.

Mantık olarak şöyle düşünüyorum; Sistem vs arkaplan uygulamaları SSD'de çalıştığı için HDD'de oyun açtığın zaman %20 daha performans gösterir. Sistem kaynaklı droplarda azalma olur ama hız olarak hemen hemen aynı kalır. Ben bu şekilde kullanıyorum ve sistem kaynaklı droplar gitti diyebilirim. Mesala HDD'de oyun açıkken arkaplana aldığımda karşılaştığım donmalar vs bitti, çünkü sistem SSD'de çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı