Çözüldü Sistem sürekli BIOS'a atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

damagexd

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
rtx 3070
Anakart
ASUS TUF GAMING B660M-E D4
İşlemci
i5 12400f
Hazır sistem PC aldım BIOS ayarlarını güncellemelerini yapın diye de not düştüm sağ olsunlar Windows'u da kurmuşlar. Bende güncelleştirmeleri denetleden güncellemeleri yaptım sonra güncellemeleri uygulamak için PC'yi yeniden başlat dedi başlatınca böyle BIOS'a atıyor. Default dersem adamların yaptığı ayarlar güncellemeler gider mi? Hiç anlamıyorum bu işlerden hayatımda ilk defa BIOS ekranı gördüm. Save and exite tıklayınca da tekrar BIOS'a atıyor ne yapmamı önerirsiniz.

Eki Görüntüle 1630148

Dosya Ekleri

• 7A2AA762-A4F2-4157-BFC6-0B78EF7D8F94.jpeg
    7A2AA762-A4F2-4157-BFC6-0B78EF7D8F94.jpeg
    201,5 KB · Görüntüleme: 35
Çözüm
Tamamdır bi sorum daha olacak format atmasını falan biliyorumda biostan hiç anlamam o yüzden format attıktan sonra adamların yaptığı bios ayarları güncellemeleri gitmez değilmi.
Advanced Menu'ya gelip Boot sekmesine gelir misiniz? Orada 1. diski SSD'yi gösterin. O zaman Windows başlar.
Hazır sistem aldım bios pili ne onu dahi bilmiyorum iade mi edeyim bunu ya sıkıntılı ürünmü gönderdiler.
Ekran kartını çıkarıyorsun. Gözünün önünde kalıyor bios pili. Onu kolayca değiştirebiliyorsun. Aldığın yerede gönderebilirsin. Senlik durum değil. Pili değiştirmek bebek oyuncağı.

Ekran kartını çıkarıyorsun. Gözünün önünde kalıyor bios pili. Onu kolayca değiştirebiliyorsun. Aldığın yerede gönderebilirsin. Senlik durum değil. Pili değiştirmek bebek oyuncağı.
Hm teşekkür ederim bios pili nerden bulabilirim onuda bilmiyorum satın alcam illa internetten en iyisi yarın gaming geni arayım teşekkürler ilgilendiğiniz için ama ilk başlattığımda bu sıkıntı olmadı da neden sonradan oldu onu anlamadım bitikse başta demesi gerekmezmiydi.

Sarı kutucuk içine aldığım yer bios pilinin konumudur.
1673471643038.png

HM teşekkür ederim BIOS pili nereden bulabilirim onu da bilmiyorum satın alacağım illa internetten en iyisi yarın Gaming geni arayım teşekkürler ilgilendiğiniz için ama ilk başlattığımda bu sıkıntı olmadı da neden sonradan oldu onu anlamadım bitikse başta demesi gerekmez miydi?

Hocam BIOS pili bitmiş yeni bir pil almanız lazım bilgili değilseniz bilgisayar tamircisine götürün onlar gerekeni yapacaktır.

Hm teşekkür ederim bios pili nerden bulabilirim onuda bilmiyorum satın alcam illa internetten en iyisi yarın gaming geni arayım teşekkürler ilgilendiğiniz için ama ilk başlattığımda bu sıkıntı olmadı da neden sonradan oldu onu anlamadım bitikse başta demesi gerekmezmiydi.
Onlarda farkında olamaz. Bios pilinin bitik olduğunu diğer anlamanın yöntemi windows'ta saatin her seferinde yanlış göstermesi. F10 save and changes kısmına bastığında seni Windows'a atması gerekiyor. Windows'a erişimin var mı?

Sarı kutucuk içine aldığım yer BIOS pilinin konu mudur?
Eki Görüntüle 1630201

Hocam bazı anakartlarda yanlarda bulunan çentikler o kadar kolay çıkmıyor yanlışlıkla çıkarmaya çalıştığı zaman anakarta zarar verebilir zaten arkadaşın bu konularda bilgisi yok en iyisi bir bilgisayar tamircisine veya satın aldığı yer ile iletişim kurup onlara göndermesi onun için daha iyi olacaktır.

Bugün geldi PC daha tamirciye falan götürmem ya olmadı iade ederim.

İadeye gerektiğini sanmıyorum siz en iyisi aldığınız yer ile iletişime geçin onlar sizin ile ilgilenip BIOS pilini takıp geri göndereceklerdir.

Sarı kutucuk içine aldığım yer BIOS pilinin konu mudur?
Eki Görüntüle 1630201

Hocam kralsınız ya. Başta SSD seçin falan demiştiniz ya tekrar tekrar o kısma gelip yeniden başlat yaptım, sonunda açıldı PC. Peki bundan sonrası için ne öneriyorsunuz? Şu an PC açık, tekrar bu sorun olma ihtimali var mıdır? Dediklerinize göre BIOS pili bitik, aldığım yerle iletişime geçeyim değil mi?

Onlarda farkında olamaz. BIOS pilinin bitik olduğunu diğer anlamanın yöntemi Windows'ta saatin her seferinde yanlış göstermesi. F10 save and changes kısmına bastığında seni Windows'a atması gerekiyor. Windows'a erişimin var mı?

Yok öyle dediğim zaman atmıyordu, tekrar tekrar sizin o boot menüsünden basınca açıldı şu an sağ olun tekrardan.

Hocam bazı anakartlarda yanlarda bulunan çentikler o kadar kolay çıkmıyor yanlışlıkla çıkarmaya çalıştığı zaman anakarta zarar verebilir zaten arkadaşın bu konularda bilgisi yok en iyisi bir bilgisayar tamircisine veya satın aldığı yer ile iletişim kurup onlara göndermesi onun için daha iyi olacaktır.
Burada aldığın yere götürebilirsin demiştim zaten. Bilgisayarcıya bu devirde güven olmaz. Yapabiliyorsa kendisi de yapabilir. Elini korkak alıştırırsan hiçbir şeyi başaramazsın bu devirde. Ben özgüven vermeye çalışıyorum. Onu yapacak olanda insan olacak neticede. İşi garantiye alması için aldığı yere götürsün fikrindeyim ben de.

Hocam kralsınız ya. Başta SSD seçin falan demiştiniz ya tekrar tekrar o kısma gelip yeniden başlat yaptım, sonunda açıldı PC. Peki bundan sonrası için ne öneriyorsunuz? Şu an PC açık, tekrar bu sorun olma ihtimali var mıdır? Dediklerinize göre BIOS pili bitik, aldığım yerle iletişime geçeyim değil mi?

Yok öyle dediğim zaman atmıyordu, tekrar tekrar sizin o boot menüsünden basınca açıldı şu an sağ olun tekrardan.

Tekrardan aynı hatayı alırsanız veya almasanız bile müşteri temsilcisi ile görüşün konuyu anlatın işinizi garantiye alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı