Sistem sürekli mavi ekran hatası veriyor

xcrius

Kilopat
Daha fazla  
Sürekli mavi ekran hatası alıyorum.

Yaptığım ama işe yaramayan işlemler;
- DDU ekran kartı ve ses sürücüsü kaldırıldı ve tekrar yüklendi.
- Wi-Fi, Ethernet, chipset sürücüleri güncellendi.
- BIOS sıfırlandı.
- HD Tune ile disk testi yapıldı herhangi bir sorun çıkmadı.
- Memtest86 testi yapıldı error sayısı 0
- SFC /scannow komutu kullanıldı.
- Kaspersky kaldırıldı.

Minidump dosyaları;

Wi-fi'yi sanırım bir cihaz yardımıyla kullanıyorsunuz. Bir hatanızda sorun kaynağı bu olarak görünüyor. Wifi cihazı bilgisayarınıza bağlı değilken sorun yaşıyor musunuz kontrol edin.

Güvenli moda girip giremediğinizi ve sorunun güvenli modda devam edip etmediği konusunda dönüş yapın.
(Güvenli moda giriş yöntemleri alttaki nvidia sürprizbozan kısmından bakabilirsin.)

Nvidia driverınızı attığım linkten ve aynı anlattığım şekilde tekrar yükleyin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
MODULE_NAME: hardware
IMAGE_NAME: hardware_ram

Memtest86 sonucunuzu foto aldıysanız atın. 1 adet RAM görebiliyorum. Cihazda kaç RAM var belirtin.

-Mavi ekranı genelde ne zamanlarda alıyorsunuz. Hikayenizi anlatın. Genelde ne yaparken. Özellikle bir şey sırasında mı random şekilde mi?

İyi geceler.

Wi-fi'yi sanırım bir cihaz yardımıyla kullanıyorsunuz. Bir hatanızda sorun kaynağı bu olarak görünüyor. Wifi cihazı bilgisayarınıza bağlı değilken sorun yaşıyor musunuz kontrol edin.

Güvenli moda girip giremediğinizi ve sorunun güvenli modda devam edip etmediği konusunda dönüş yapın.
(Güvenli moda giriş yöntemleri alttaki nvidia sürprizbozan kısmından bakabilirsin.)

Nvidia driverınızı attığım linkten ve aynı anlattığım şekilde tekrar yükleyin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.
MODULE_NAME: hardware
IMAGE_NAME: hardware_ram

Memtest86 sonucunuzu foto aldıysanız atın. 1 adet RAM görebiliyorum. Cihazda kaç RAM var belirtin.

-Mavi ekranı genelde ne zamanlarda alıyorsunuz. Hikayenizi anlatın. Genelde ne yaparken. Özellikle bir şey sırasında mı random şekilde mi?

İyi geceler.
Oyun oynarken mavi ekran veriyor.

Anakartın wifisi ile bağlanıyorum.

DDU ile ekran kartı ve ses sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim mavi ekran hataları almaya devam ediyorum. Memtest86 sonucunun fotoğrafını almadım maalesef ama test sonucu 0 error vardı ve HD Tune testinde de herhangi bir error gözükmüyor.

En son aldığım mavi ekran hatasının minidump dosyası;

Son düzenleme:
Kod:
MODULE_NAME: nvlddmkm
IMAGE_NAME:  nvlddmkm.sys

# Child-SP          RetAddr               Call Site
00 ffffe784`58b3c370 ffffa58b`00000000     nvlddmkm+0x91425f
01 ffffe784`58b3c378 fffff800`ffffffff     0xffffa58b`00000000
02 ffffe784`58b3c380 ffffa58b`dacff1f8     0xfffff800`ffffffff
03 ffffe784`58b3c388 00000000`00000000     0xffffa58b`dacff1f8

Hata veren sürücü belli Nvidia. DDU ile doğru şekilde yaptığınıza eminseniz donanımsal bir arıza olabilir. Birkaç sürüm eski driver yüklemeyi deneyin. Üretici sitenizde en son yayınlanan grafik driverını yükleyerek deneyin. Hala çözüm olmazsa her türlü ekran kartını veya cihazı garantiye veya üretici firmaya gönderin. Talep ederseniz önce format deneyebilirsiniz. Ancak sorunu çözeceğini düşünmüyorum.

Aşağıdaki linkten Windows 10 21h2 x64 sürümünü indir. Bir USB belleğe yazdır. Daha sonra format at. ISO dosyası ingilizce ama kurulum yaparken klavyeni seçersin. Kurulum bittiğinde Windows dili olarak Türkçe seçersen Windows'un Türkçe olur. Kurulumun bittiğinde bütün güncelleştirmeleri yapmayı unutma. Windows'taki. Kolay gelsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows10 21H2x64 Windows Link

İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı