Sistem Tavsiyesi

gmhasan12

Decapat
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

AMD Ryzen 5 2600X

Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition 8 GB GDDR5 256Bit

Yukarıda belirttiğim ekran kartı ve işlemci almayı düşünüyorum.

Birbiri ile uygunlu olur mu? Ayrıca işlemciye uygun anakart ve RAM tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bilgisayarımda skystar2 TV kartı kullanıyorum PCI Express girişli, alacağım anakartta da PCI Express slotu olmasını istiyorum. Yeni bir çok anakartta yok galiba PCI Express slotu.

Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ve işlemci uyumsuzluğu gibi bir durum yok.

R5 2600X yerine 3600 alın, çok daha iyi.

Anakart için bütçeniz var ise bunu alın: Asus Tuf B450-Plus Gaming Anakart - Vatan Bilgisayar
Yalnız 3. nesil işlemciler ile kullanılması için BIOS güncellemesi gerekli, Vatan'a gidin rica edin yaparlar.
RAM olarak da bunu alın: Kıngston Hyperx Predator 16Gb (2X8Gb) Ddr4-3200 Bellek - Hx432C16Pb3K2/16
Ya da bundan 2 adet: Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 827875 Corsair | Trendyol

PCI Express slotu olmayan anakart yok, ekran kartını nereye takacağız o zaman?

Ekran kartı ve işlemci uyumsuzluğu gibi bir durum yok.

R5 2600X yerine 3600 alın, çok daha iyi.

Anakart için bütçeniz var ise bunu alın: Asus Tuf B450-Plus Gaming Anakart - Vatan Bilgisayar
Yalnız 3. Nesil işlemciler ile kullanılması için BIOS güncellemesi gerekli, Vatan'a gidin rica edin yaparlar.
RAM olarak da bunu alın: Kıngston Hyperx Predator 16Gb (2X8Gb) Ddr4-3200 Bellek - Hx432C16Pb3K2/16
Ya da bundan 2 adet: Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 827875 Corsair | Trendyol

PCI Express slotu olmayan anakart yok, ekran kartını nereye takacağız o zaman?

Hocam PCI Express slotu aşsağıdaki TV kartımın girişine uygun olan ekran kartınınki değil.

tvkartı.jpg

Şu anda kullandığım anakarttaki slot.

anakratr.jpg

Kullandığınız ekran kartı PCI Express değil PCI slotu kullanıyor. AMD 2000 ya da 3000 serisi işlemci ile sistem kurma niyetindeyseniz ve elinizdeki tv kartı içinde PCI desteği istiyorsanız.

Benim bildiğim PCI desteğine sahip tek anakart Biostar X470GTA ve Türkiye de göremedim satılan bir yer. Yurt dışından satın almak durumunda kalıyorsunuz.

Bu tv kartını kullanmanız şart mı? PCI-E yani PCI Express olan ya da harici usb üzerinden kullanılan başka tv kartına geçseniz nasıl olur?

Kullandığınız ekran kartı PCI Express değil PCI slotu kullanıyor. AMD 2000 ya da 3000 serisi işlemci ile sistem kurma niyetindeyseniz ve elinizdeki TV kartı içinde PCI desteği istiyorsanız.

Benim bildiğim PCI desteğine sahip tek anakart BIOSTAR X470GTA V'e Türkiye'de göremedim satılan bir yer. Yurt dışından satın almak durumunda kalıyorsunuz.

Bu TV kartını kullanmanız şart mı? PCI-e yani PCI Express olan ya da harici USB üzerinden kullanılan başka TV kartına geçseniz nasıl olur?
Hocam TV kartı olmazsa olmazım bilgisayarda yıllardır alıştım.

Benim araştırmalarım sonucu sistem şu şekilde olacak.

Diğer kasa Power SSD elimde mevcut.

Bu parçaları alacağım birkaç gün içinde sistem nasıl sizcee birbiri ile uyum sağlar mı parcalar?
Ayrıca anakartta TV kartıma uygun iki adet slot var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı