Çözüldü Sistem temizliği sonrası monitöre görüntü geliyor ama mouse ve klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lsaml

Decapat
Daha fazla  
RAM
XPG 16GB (8x2)
SSD veya HDD modeli
HP EX950 1TB M2
Ekran kartı
Rx 6600
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba, kasamı temizledim çoğu kablosunu çıkarmadım bile ama RAM'leri çıkarıp taktım, bilgisayarı açınca direkt BIOS'a attı. Klavye mouse çalışıyordu sonra BIOS default ayarlarına çevirdim, bu sefer mouse ve klavye çalışmıyor ve bu ekranda kalıyorum neden olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_2418.jpeg
    IMG_2418.jpeg
    106,7 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_2417.jpeg
    IMG_2417.jpeg
    139,8 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Boot olmuyor gözüküyor. Bir de fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Diskin hasar gördüğünü sanmıyorum. Duruma göre yazarsınız.

Sizde büyük ihtimalle ekran kartı altında kalmıştır. CMOS pinlerini de deneyebilirsiniz. Bu işlemi de fişten çekik olarak yapın.

Ekran kartını sökerken dikkat edin yeterlidir.

Boot olmuyorsa disk kaynaklı da olabiliyor. SATA disk ise kabloları da kontrol edin. Farklı SATA portu da deneyebilirsiniz.

Boot olmuyorsa disk kaynaklı da olabiliyor. SATA disk ise kabloları da kontrol edin. Farklı SATA portu da deneyebilirsiniz.
M2 SSD ve hiç çıkarmadım bile. Ama HDD de var onu hareket ettirmiştim sadece. Ayarlar bu şekilde. Boot option’da sadece M2 SSD görünüyor bundan kaynaklı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_2419.jpeg
    IMG_2419.jpeg
    118,4 KB · Görüntüleme: 6
Açılışta F12 ile Boot menüye girip kontrol edin. Boot Manager varsa ilk sıraya alıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı