Sistem temizlik sonrası açılmıyor

CagriYavan7

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün bilgisayarını temizledim ve böyle fanları falan falan işte ama temizlerken sonra PC'yi açtım. Burada herhangi bir sıkıntı yok ama 1 dakika, 1.30 dakika açık kaldı, sonra kapandı. Açmaya çalıştım, anakart ışığı yanıyor ama PC açılmıyor. Sonra aklıma geldi; işlemci fani aşırı pisti. O yüzden içine fisfis ile su sıktım. Acaba ondan mi diye düşündüm ama sonra aklıma açıldığı geldi. 1 dakika olsa bile açılmıştı sonuçta. Sonra Power kablosunu çıkarıp taktım. Evin ışığı kesilip geri geldi. Sonra bir daha çıkarıp taktım, aynısı oldu. PSU'nun açma kapama düğmesini aynı şekil yaptım, yine ışık kesilip geliyor. Şimdi her kabloyu söktüm sıkıntı olmasın diye. Şimdi basıyorum acma düğmesine, sadece anakart ışığı yanıyor. Power'dan derseniz 4 ay önce falan aldım ve kaliteli FSP Hydro 500W, ekran kartı RX 550. aşırı az güç ister, o yüzden de değil zaten. Önceden çok iyi çalışıyordu. Cevaplarını beklerim. Bu arada başka prize de taktım, yine ışık kesilip geri geldi, eskiden olmuyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle geçmiş olsun, umarım bir şekilde açmayı başarırsınız. Arkadaşlar zaten gerekli önerilerde bulunmuş ama benim de konuyu gören diğer kullanıcılar için bir önerim olacak. Fan ve diğer bileşenlerdeki tozları almak için saç boyama fırçası kullanabilirsiniz. Hem fırça ucu ince hem de sapı oldukça uzun. Özellikle anakart temizliğinde çok işlevsel. Gratis gibi yerlerden veya kozmetikçilerden uygun fiyata bulabilirsiniz.
Umarım hocam.Tavsiye güzel diğer arkadaşlara benim gibi yapmamalarını öneririm şimdiden bende bidaha tozlandiginda pc bu tavsiyede uyacağım açılırsa tabi

Ne
Arkadaşlar bugün sizin dediğiniz yöntemleri denedim olmadı. Bende PSU'yu manuel çalıştırdım arıza tespiti adına ve PSU çalıştı şu an anladım ki sorun Power'da değil ama yine açıp kapatırken PC'ye bağlı olmadığı halde odanin ışığı kesilip geri geliyor anlamadım. Sonrasinda ise Power'i PC'ye yeniden taktım ve işlemci veya anakartta cizirtili bir ses var hangisinden geliyor çözemedim bu ses önceden de geliyordu. Cevaplarınızı bekliyorum herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı