Sistem tepki vermiyor

blackdeadly

Kilopat
Merhaba, eski sistemimi satıp sistem diziyorum. Anakart, PSU, RAM ve kasa tamam APU işlemci alacağım. Ama her şeyi montajladım RGB klavye, kulaklık ve Ethernet kablosu takıyorum hepsinden ışık geliyor. Açmaya çalıştığımda fanlar dönecek mi diye kontrol ediyorum tepki vermiyor. Sebebi nedir acaba?

20210607_155309.jpg

20210607_155925.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaşım çıkar işlemcini şu anda bilgisayardan PSU ve kasa fanlarin çalışacak mı bende hiçbiri çalışmıyor neyini anlamıyorsun?
Hocam bildiğim kadarıyla fanların kontrolü bile işlemciye bağlı yani siz fanlarınıza elektrik bağlantısı vererek fanları çalıştıramazsınız işlemci alıp deneyin çalışmaz ise sorun fanlardadır.

Ya arkadaşım çıkar işlemcini şu anda bilgisayardan PSU ve kasa fanlarin çalışacak mı bende hiçbiri çalışmıyor neyini anlamıyorsun?
Sisteminizdeki neredeyse tüm "işler" işlemciniz üzerinden yürütülür. Fanların çalışması da buna dahildir. Fanlarınızın çalışmama sebebi sisteminizin açılmaması. Sisteminizin açılmama sebebi ise işlemcinizin takılı olmaması. İşlemcinizi sisteminize taktıktan sonra power tuşuna basarak sisteminizi açmaya çalışın. Tüm bağlantıları sorunsuz bir şekilde yaptıysanız sisteminiz açılacaktır. Açılmaz ise, sorunları düzeltmek adına elimden geldiğince size yardımcı olurum.

Sisteminizdeki neredeyse tüm "işler" işlemciniz üzerinden yürütülür. Fanların çalışması da buna dahildir. Fanlarınızın çalışmama sebebi sisteminizin açılmaması. Sisteminizin açılmama sebebi ise işlemcinizin takılı olmaması. İşlemcinizi sisteminize taktıktan sonra power tuşuna basarak sisteminizi açmaya çalışın. Tüm bağlantıları sorunsuz bir şekilde yaptıysanız sisteminiz açılacaktır. Açılmaz ise, sorunları düzeltmek adına elimden geldiğince size yardımcı olurum.
Şöyle açıklama yapsan on numara olurdu başta. Aşağılayıcı konuşmana gerek yoktu ilk başta.

Yeni konular

Geri
Yukarı