Sistem tepki vermiyor

leeuwen

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
PNY CL16 3200 16GB
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 980
Ekran kartı
PNY RTX 3060
Anakart
Asus Prime b450m A-II
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Merhaba parça parça farklı yerlerden sistem topladım. Hepsi 0 garantili ürünler.
Anakart: ASUS Prime B450M-A II.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı: PNY RTX 3060.
RAM: PNY 8+8 3200MHz.
PSU: Cooler Master Elite 600W V4.
M.2: Samsung EVO 980 500GB.

Sorunum şu tüm parçalarını PC'ye topladım kablolamalarindan tutun vidalamasina kadar tüm adımları YouTube'dan izleyerek yaptım. Kurulum bittikten sonra kasanın Power tuşuna basmama rağmen ne fanlar dönüyor ne ekrana görüntü geliyor tepkisiz kalıyor. Fakat anakartin üzerindeki RGB LED'ler yanıyor. Anakartta kısa devre yapmaya çalıştım tepki olmadi, ekran kartını çıkardım HDMI ile onboarddan tepki almaya çalıştım yine olmadı. Sorunun ne olduğunu bir turlu bulamıyorum. Telefon anakart slotundan şarj oluyor fakat PC ne yaparsam yapayım acilmiyor fanlar bile donmuyor yardim edin.

Bütün kabloların ve parçaların doğru takıldığından emin olun. Bir de BIOS'un güncel olması önemli.

Tamamdır hocam. PSU'yu ayrı olarak da test edip deneyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır hocam. BIOS'u resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Tamamdır hocam. BIOS'u resetleyip deneyin. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Normalde anakartim işlemciyi Update'li değil ben flashback ile Update ettim şu an Power Supply'in 6+2 ek güç kablosu takmadan fanlar çalışmaya başladı fakat görüntü gelmiyor 6+2'yi takınca bir sure sonra fanlar duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU beslemesi 6+2 değil. 4+4. 6+2 olan ekran kartı.

Normalde anakartim işlemciyi Update'li değil ben flashback ile Update ettim şu an Power Supply'in 6+2 ek güç kablosu takmadan fanlar çalışmaya başladı fakat görüntü gelmiyor 6+2'yi takınca bir sure sonra fanlar duruyor.

CPU beslemesi 6+2 değil. 4+4. 6+2 olan ekran kartı.

Hocam dikkatli olun yanlış kabloyu yanlış pine takarsanız anakartı çöp etme ihtimaliniz yüksek olabilir.

Suan bilgisayarıma güç verdikten 1 ila 3 saniye sonra fanlar duruyor ve görüntü gelmiyor sebebi nedir? 4+4 güç pinini çıkarınca fanlar paso dönüyor ve yine de görüntü gelmiyor. Lütfen yardım edin kaç gündür uğraşıyorum.

Sistemim

Anakart: Asus Prime B450m A-II
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Ekran kartı: PNY RTX 3060
Ram: PNY 8+8 3200Mhz CL16
PSU : Cooler Master Elite 600w V4

Yeni konular

Geri
Yukarı