Sistem tepsisinde simgeler nasıl ayrı olarak gösterilir?

AKBLT_25

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartım: ASUS TUF RTX 3060 12 GB v2, İşlemcim: Ryzen 5800X3D, Anakartım: MSI Mag X570S Torpedo Max , Güç Kaynağım: Xigmatek Shogun 750W 80 Plus Gold, Monitörüm: LG 27GN600-B, İşlemci Soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB Snow White Edition, Bilgisayar Kasası: Dark Guardian Pro Mesh
Selamlar, Windows 11 kullanıyorum fakat Windows 10'daki gibi sistem tepsisinde sağda bir arada bulunan simgeler yan yana sıralı bir şekilde durmuyor, bununla ilgili ayarı şahsen göremedim. Eğer bu ayarın nasıl yapılacağını bilen varsa söyleyebilir mi? Oyunda DSR kullanıyorum ve sistem tepsisindeki simgeler büyükçe duruyorlar DSR açıp oyunlara girince sanırım bir ölçekleme durumunda sorun varsa keza Windows 10'da da benzer sorun vardı ama dediğim gibi yan yana sıralı durunca çözülüyordu bu sorun.

Bir resim koysaydınız belki anlayabilirdik.
Şu yerde görünen ikonlar var ya onların yan yana durmasını istiyorum özetle aynı internet ve ses ile ilgili simgelerin olduğu gibi.

sistem tepsisi.png

Şu yerde görünen ikonlar var ya onların yan yana durmasını istiyorum özetle aynı internet ve ses ile ilgili simgelerin olduğu gibi.

Eki Görüntüle 1268223
Simgeleri tutup ses veya ağ ikonunun yanına sürüklemeyi denediniz mi? Onun dışında bir seçenek yok sanırım. Windows 11'in çok eksiği var.

Simgeleri tutup ses veya ağ ikonunun yanına sürüklemeyi denediniz mi? Onun dışında bir seçenek yok sanırım. Windows 11'in çok eksiği var.
Direkt olarak oradan tutup internetin yanına sürüklersen orada kalırlar.
Windows 11 demişsiniz dikkatli okumamışım.
Windows 11'de de sürekleyip yanına koymak varmış bazen nasıl bu kadar dikkatsiz, unutkan oluyorum anlamadım neyse teşekkür ederim özellikle barisyg isimli üyeye yardımlarından ötürü :) ama keşke otomatik olarak yan yana getir özelliği olsaymış ayarlarda vs. Windows 10 gibi tatlı olurmuş.

Alttaki görev çubuğuna sağ tık > Görev çubuğu ayarları > Görev çubuğu köşesi taşması Buradan neyin gözükeceğini açabilirsiniz.

Windows 11'de de sürekleyip yanına koymak varmış bazen nasıl bu kadar dikkatsiz, unutkan oluyorum anlamadım neyse teşekkür ederim özellikle barisyg isimli üyeye yardımlarından ötürü :) ama keşke otomatik olarak yan yana getir özelliği olsaymış ayarlarda vs. Windows 10 gibi tatlı olurmuş.
Dediğim gibi çok eksiği var bence hâla geçilmemesi gerekiyor. Ben kendim de geçmiştim tekrar Windows 10'a döndüm sonra.

Teşekkür ederim ikinize de fakat bu dediğiniz ayarlardaki kısmı biliyordum aradığım cevap Windows 10'daki gibi o ayarlar yerinde 'otomatik olarak yan yana sırala' gibisinden bir ayarın olmasıydı neyse barisyg ve sizlerinde dediği gibi sürekle bırak yapmaya çalışacağım giderek üşenirsem de en kötü bir format atar Windows 10'na geri dönerim.

Geri
Yukarı