Sistem topladıktan sonra hangi programları indirmeliyim?

Zaff

Centipat
Selamlar herkese. Çarşamba günü hazır sistem sipariş edeceğim, sistem özelliklerim şöyle:
  • MSI GTX 1660 Gaming X.
  • Intel i5-9400F.
  • MSI H310M PRO VD Plus.
  • 8 GB 2666 MHz RAM.
  • 600W 80+ PSU.
  • 1TB HDD.
Bu sistemi aldıktan sonra Windows kurulu bir şekilde gelecek sistemim. BIOS güncellemesi yapacak mıyım? Sonra sisteme ne gibi testler yapmam ve hangi programları indirmeliyim? Mesela oyun oynarken sol üstte sıcaklıklar görünsün istiyorum, başka sistemi test etmek için olan yazılımlar varmış, onlar nelerdir mesela? Bu konuda bilgim 0, o yüzden siz gerekli olan bütün programları yazın. Sistemde değişiklik yapamıyorum. Yapabilecek olsam da yapmam, lütfen sistem önermeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios güncel gelir muhtemelen ama sürümüne bakmakta fayda var msi afterburner geforce experince indirmeniz birde antivirüsle programı indirmeniz yeterli plur

Windows kurulu halde geliyorsa zaten tüm güncelleştirmeleri kurmuş olmaları lazım. Genel olarak bir güncelleştirmeleri kontrol edip Afterburner ile de sıcaklıkları görebilirsin. Ayrıca sistemin zaten stres testi yapılmıştır tekrar bir teste tâbi tutmana gerek olmayabilir. Oyun içerisinden benchmark yaparsın.

Ekran kartı için 'Funmark'
RAM için 'memorytest'
İşlemci için 'Prime95'
Harddisk için 'HD Tune Pro veya CrystalDiskMark'

Bunlar yeterli olacaktır.

Edit: Afterburner'ı kesinlikle rehber videoları ile kullanmanızı tavsiye ederim aksi takdirde sorun çıkabilir.

İçinde her şey bulunan bir rehber. Size yararlı olacağını düşünüyorum. İyi sosyaller:D.

BIOS güncel gelir muhtemelen ama sürümüne bakmakta fayda var MSI Afterburner GeForce experince indirmeniz bir de antivirüsle programı indirmeniz yeterli plur.

Hocam ben ilk defa kasa topluyorum, BIOS sürümünün güncel olduğunu nasıl anlarım?

Windows kurulu halde geliyorsa zaten tüm güncelleştirmeleri kurmuş olmaları lazım. Genel olarak bir güncelleştirmeleri kontrol edip Afterburner ile de sıcaklıkları görebilirsin. Ayrıca sistemin zaten stres testi yapılmıştır tekrar bir teste tâbi tutmana gerek olmayabilir. Oyun içerisinden Benchmark yaparsın.

Güncelleştirme derken Driver'lardan bahsediyoruz, değil mi? Sistemi Vatan'dan alacağım galiba Windows yükleyip yolluyorlar. Cevaplayan diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı