Sistem toplama - Max 4000 TL bütçe

En mantıklısı 6600K+Asus Z170-A almandır. Yeni çıkacak oyunlar işlemciyi daha fazla kullanacak. Yapay zekalardan dolayı işlemciye binen yük artacak. Bütçe yetiyorken 6600K tabanlı sistem toplamak daha mantıklı.

@Çağdaş Çağ
En son kararlaştırdığın sistemde Ram'i 2133 MHz ve Harddisk 'i 1 TB yap.

Bu sistemlerden birinide seçebilirsin :
[3956 TL]
3956 TL 6600K.JPG

[4151 TL]
4151 TL Skylake 980.JPG

inventus.PNG

Arkadaşlarımızın çoğu sadece ekran kartına odaklanıyor gerisini boş veriyor bu sistem hem çok güncel hem performanslı hem de ekran kartını 3 yıl kullandıktan sonra başka bir karta geçiş için müsade veriyor kendime bu sistemi alacağım ekran kartını sona bırakırım bütçe artarsa ssd yi m2 yaparım seneye çıkacak ekran kartı performanslarını duyunca insan hd 530 ile idare ederim diyebiliyor.

GTX 980 daha mi iyi? Neden ram'lerin frekanslarini degistirmemi istediniz? Harddiski bilerek 500 gb sectim. Hem fiyattan kısmak icin hemde 500 gb yeterli olur diye.
Hem o anakart 2133 MHz ram destekliyor hemde 2133 MHz ramler daha düşük C değerine sahip.

Harddisk'i 1 TB yap çünkü 500GB-1TB arasında sadece 20 TL fark var.

Eki Görüntüle 119522
Arkadaşlarımızın çoğu sadece ekran kartına odaklanıyor gerisini boş veriyor bu sistem hem çok güncel hem performanslı hem de ekran kartını 3 yıl kullandıktan sonra başka bir karta geçiş için müsade veriyor kendime bu sistemi alacağım ekran kartını sona bırakırım bütçe artarsa ssd yi m2 yaparım seneye çıkacak ekran kartı performanslarını duyunca insan hd 530 ile idare ederim diyebiliyor.
Yeni çıkacak ekran kartlarında bu bütçeye o kadar çok performans farkı olmayacaktır.

Hem o anakart 2133 MHz ram destekliyor hemde 2133 MHz ramler daha düşük C değerine sahip.

Harddisk'i 1 TB yap çünkü 500GB-1TB arasında sadece 20 TL fark var.

Yeni çıkacak ekran kartlarında bu bütçeye o kadar çok performans farkı olmayacaktır.
anlamadım dediğinizi fakat şunu diyeyim ekran kartı gtx 970 ile pascalın gtx 970 arasında çok fark olacaktır o zaman maxwell serisi ekran kartları kepler durumuna düşecek şuan nasıl kepler ile maxwell arasında performans farkı azda olsa var bu seferde pascal için olacak fakat pascal maxwelden çok daha güçlü olacak gelmeden bir şey diyemeyiz benim kurduğum sistem ileriye dönük güncellenebilir işlemcinin dar boğaz gibi hiç bir sıkıntısı olmayan işlemci i5 lerdede dar boğaz olmuyor ama ilk nesil i7 ile 3.nesil i5 i karşılaştırdığımızda gene i7 nin darboğaz yapmadığını 3.nesilin yavaş yavaş yapmaya başladığını görüyoruz :)

2133 mhz sahip ama xmp ile 2400 mhz ram takılabiliyor.

Düşük CL değeri değeri önemli ama MHz 2133 olan bir RAM en fazla CL13 olmalı. Bence şu değerlerde RAM almak gerekiyor: 2400MHz CL12, 2666MHz CL13... bu şekilde olması çok iyidir ama şu değerler de normaldir: 2400MHz CL14, 2666MHz CL15.

Düşük CL değeri değeri önemli ama MHz 2133 olan bir RAM en fazla CL13 olmalı. Bence şu değerlerde RAM almak gerekiyor: 2400MHz CL12, 2666MHz CL13... bu şekilde olması çok iyidir ama şu değerler de normaldir: 2400MHz CL14, 2666MHz CL15.
benim koyduğum sistemdeki 2400mhz CL14 Gayet iyi bence tabi gönül isterki 3000mhz de cl5 le felan kullanalım ama mümkün değil zaten cl farkını çok hissedemezsiniz ama almışken düşük almak daha iyidir :=) .

Pascal mimarisi falan derken bunun sonu yok. Pc ye acilen de ihtiyacim var. O yuzden o kulvara cok giremeyecegim. Tabi fikriniz mantikli. Degerlendirilebilir.

uploadfromtaptalk1448298066984.png

Sistem suan güncel halde. Yorumunuz nedir? 390X ile 980 arasindaki 200 lirayi islemci ve hdd ye aktardim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı