Sistem Toplama Sonrası Sistemin Açılmaması

Daha fazla  
Arkadaşlar, oyun bilgisayarı toplama rehberine bakarak bir bilgisayar topladım, parçaları ve bağlantıları taktım. Bilgisayarı açtığımda ekran kartımın ışığı yanıyor, CPU fan dönüyor ve kasa LED'leri normal bir biçimde çalışıyor ancak ekrana herhangi bir görüntü gelmiyor. Neden olabilir yardım edebilir misiniz?
Düzenleme: DWD RW 'yi açıp kapatabiliyorum, her yere güç gittiğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'yu doğru montaj ettiniz mi? Herhangi bir temassızlık var mı kablolarda, yaptığınız adımları sayın ve fotoğraf yükleyin.

Sıkıntıyı buldum. İşlemcim i5 4690, integrated ekran kartından çıkış alıp baktım ve BIOS ekranını açtım. Board explorer dan bakınca ekran kartı slotunun boş olduğunu gösteriyordu. Ekran kartını çıkarıp yeniden taktım ama hala boş olduğunu gösteriyor ve ekran kartının fanları dönmüyor bilgisayarı açınca. Sadece yanındaki MSI logosu parlıyor.

Msi gtx 970 me. Bu ekran kartının güç pinleri 6,8 olarak gözüküyor Msi' ın sitesinde. Bu 14 pinlik güç mü sağlıyacağım demek, bende sadece 8'lik çıkış vardı onu da 8'liğe taktım.

Kasam Coolermaster 350. İçinde kendi güç kaynağı var. CPU için taktığım güç kablosunun yanında CPU yazıyor. O 8 pinlik ama ikiye ayırdım ve dördünü kullanıyorum.

Kaliteli resimler alabilir miyiz? "Resim Yükle" butonundan yükleyin ve ona göre yardımcı olalım, özellikle PSU kablolarının nereye takıldığını gösteren resimler olursa fena olmaz. Kaliteli olsun.

3dzvq5.jpg
62vrde.jpg
gyapan.jpg
jyjqmw.jpg
wnvgmp.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı