Sistem toplamak için yeni nesil ekran kartları beklenmeli mi?

İhtiyacınız varsa bence bütçenize uygun olanını alın geçin. 40 serisi kartlar çıktığında da 30 serisi kartlar ucuzlasa bile dövizin yükseleceği öngörüldüğünden bizim için değişen pek bir şey olmaz, hatta pahalanabilir. Zaten ucuz 40 serisi kartların ne zaman çıkacakları bile belli değil. Bu aralar çeşitli sitelerde kendiniz toplayabileceğinizden çok daha ucuza hazır sistemler satılıyor. Ben de Gençer Gaming'den 21 bin liraya i5-12400F + 3070 Ti'lı bir hazır sistem aldım. Ancak Ekim ayında fiyatını 3-4 bin lira zamlandırdılar.
Peki hocam attığım sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

@halilyurt Gördüm. Güzel sistem. Belki 6800 XT mi, 3070 Ti mı diye bilen arkadaşlara sorabilirsiniz. Ben AMD kartlardan anlamıyorum. Ama ben olsam fiyat farkı olmadığından 3070 Ti'ı tercih ederim. Yoğun oyun oynayacaksanız 1TB M.2 SSD sizi daha çok rahatlatır. 512 GB bana yetmemeye başladı. Ayrıca anakartı Asus PRIME H610M-K D4 seçin, daha iyidir. Kasa da güzel. Bu sistem 1 ay önce 21 bin liraya satıldı işte. Sadece RAM'leri bizimkine kıyasla biraz daha hızlı (ama H610M-K anakart 3200 MHz'e kadar destekliyor) ve anakartı Asus PRIME B660M-K'ya göre bir tık düşük model.

Son düzenleme:
@halilyurt Gördüm. Güzel sistem. Belki 6800 XT mi, 3070 Ti mı diye bilen arkadaşlara sorabilirsiniz. Ben AMD kartlardan anlamıyorum. Ama ben olsam fiyat farkı olmadığından 3070 Ti'ı tercih ederim. Yoğun oyun oynayacaksanız 1TB M.2 SSD sizi daha çok rahatlatır. 512 GB bana yetmemeye başladı. Ayrıca anakartı Asus PRIME H610M-K D4 seçin, daha iyidir. Kasa da güzel. Bu sistem 1 ay önce 21 bin liraya satıldı işte. Sadece RAM'leri bizimkine kıyasla biraz daha hızlı (ama H610M-K anakart 3200 MHz'e kadar destekliyor) ve anakartı Asus PRIME B660M-K'ya göre bir tık düşük model.
Aynen bunu biliyorum ya işte en sevmediğim nokta o 21kya alamadım şu an 24k gidecek

Geri
Yukarı