Sistem toplamanın bütün ayrıntıları ve incelikleri nedir?

@MScofield mesela 5300 liraya böyle bir sistem topladım,
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart : Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşlemci : AMD RYZEN 3 3100 4 Core, 3,60-3.90GHz 65W Wraith Stealth FAN AM4 Tray MPK
Ram : Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı (x2)
Ekran Kartı : Inno3D GTX1660 SUPER Twin x2 6GB 192Bit GDDR6 | En Ucuzu Akakçe
Depolama : GIGABYTE GP-GSTFS31240GNTD 240GB Sata3 SSD Disk | En Ucuzu Akakçe
Kasa : DarkFlash Pollux Mesh Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Güç Kaynağı : FSP FSP500-60AHBC 500W AKTIF PFC 85+ POWER SUPPLY
Ayrıca forumdaki ben de dahil çoğu insan tek bir siteden toplamak yerine başka sitelerden toplamayı tercih ediyor. Ve bilgisayar toplarken biz "akakce.com" kullanıyoruz ki en ucuz ürünleri oradan görüp topluyoruz.
Yanlış yere attınız herhalde.

Hocam forumda destek verilmiyor ki dalga geçiliyor. Fark ettiniz mi bilmiyorum ancak konuma da zaten hahaha emojisi bırakanlar olmuş.
Yanlış anlamayın ben hahaha emojisini bebek gibi anlatma kısmı hoşuma gitti ondan attım :D Size değil rahat olun.

Neler birbiriyle uyumludur falan onları da açıklar mısınız ?
Dostum ben açıklayım hemen. Onları ders çalışır gibi çalışma 1-2 gün forumda dolan. değişik bütçelerde pc toplama videosu izle. Ekran kartlarını, işlemcilerini, ana kartlarını incele hangi modeli hangi modelde kullandıklarına bak. Dostum hatta ilk konuma bakabilirsin. i3 9100f'i laptopuma takmak istemiştim. Sen düşün .

Sistemin toplandığı parçalar senin amacına hizmet edecek şekilde olmalı, mesela oyun için ekran kartı daha iyi olmaya zorlanmalı render vs yapacaksan işlemci vs gibi. Fiyatları F/P seçmen önemli ki paranın hakkını alabilesin maksimum perfomans alacağın parçalar işlemci ve ekran kartıdır bu ikisinin dengeli olması şart. Bana kalırsa alabileceğin maksimum ekran kartını al ve onu besleyecek bir işlemci almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı