Sistem toplamaya nereden başlanmalı?

furk4n_oztrk.61

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar ilk kez sistem toplayacağım eski sistemimin satılmasını bekliyorum satınca yaklaşık 2 3 k kadar para geçecek elime ilk neden başlamalıyım? Toplamaya PSU+kasa, anakart, RAM, ekran kartı ve işlemciyi sona bırakmayı düşünüyorum. Çünkü aldığım zaman takip deneyemem eksik olur. Fikrimce önce PSU+kasa ya da anakart sonra RAM sonra işlemci sonra ekran kartı SSD vs. sizin de düşüncelerini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce anakart ve ekran kartını belirlemelisiniz sonrasında PSU'yu bu iki değere göre seçmelisiniz geri kalan parçalar önemli ama ilk 3 parçanız bu olmalı zira seçeceğiniz anakart bir nevi işlemcinizide belirlemiş olur.

İlk önce anakart ve ekran kartını belirlemelisiniz sonrasında PSU'yu bu iki değere göre seçmelisiniz geri kalan parçalar önemli ama ilk 3 parçanız bu olmalı zira seçeceğiniz anakart bir nevi işlemcinizide belirlemiş olur.

Hocam anakart konusunda gigabyteb450 m h gigabyteb450 m k ASUS B450 mk ll arasındayım bilmiyorum napacagimi işlemci olarak eger ucuz düşürürsem R5 5600 olmazsa R5 5500 oda olmaz R5 3600 ekran kartı da Sapphire Nitro RX 580 8 GB düşünüyorum anakartta biraz ASUS taraftarıyım flasback özelliği var diye ama sizinde görüşleriniz önemli.

Hocam anakart konusunda gigabyteb450 m h gigabyteb450 m k ASUS B450 mk ll arasındayım bilmiyorum napacagimi işlemci olarak eger ucuz düşürürsem R5 5600 olmazsa R5 5500 oda olmaz R5 3600 ekran kartı da Sapphire Nitro RX 580 8 GB düşünüyorum anakartta biraz ASUS taraftarıyım flasback özelliği var diye ama sizinde görüşleriniz önemli.

Gigabyte B550h sizin için daha uzun ömürlü olur ve tavsiyemdir.
İşlemci ve ekran kartı sizin bütçenize ve isteğinize bağlı ama anakart konusundaki tavsiyemi bir düşünün derim...

Yeni konular

Geri
Yukarı