Bilgisayar toplamaya nasıl başlanmalı?

emretpcux

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yavaş yavaş bütçeme uygun fırsatım oldukça bilgisayar toplamak istiyorum. Fakat nereden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Elbet ki bütçen nedir diye soracaksınız. Şimdi bir bütçe söylesem ben PC'yi toplayana kadar fiyatlar artacak. Kısa süre sonra askerliğim olduğu için bütçem çok küçük.

Nasıl bir sistem önerirsiniz? 10-15 bin arası. Nerden başlamak önemlidir?
Birbirlerine uyuşmaları çok önemli benim için. Anlayan herkesin görüşleri benim için çok değerli teşekkürler.

Son düzenleme:
10-15 k bütçe aralığında APU'dan çok daha iyi sistemler alınabilir. Yeni konu açın arkadaşlar hazır sistem önersin hocam.
Hocam apu sistemler 5-8 bin tl arasında oluyor,o kadar bütçede apu sistemi ne yapacaksınız?
Anlamadığım için soruyorum hocam APU sistem daha mı kötü? Çünkü emin olun ne olduğunu bilmiyorum.

15k ya sağlam bir ekran kartlı sistem toplayabilirsiniz, ilk öncelikle anakart ve anakart pinlerine uyumlu bir işlemci almanız gerek (LGA diye geçer o değerin aynı olması gerek anakart ile işlemcinin) gerisi zaten birbiri ile uyumlu çalışmada bir sıkıntı çıkarmaz, DDR4 RAM ve PCI-e 4.0 kart tercih etmeye çalışın, güç kaynağıda 600-650W gider bu bütçeye. Alcağınız parçanın fiyatına Akakçe'den bakın ve en ucuz nerede var ise oradan alın.

Anlamadığım için soruyorum hocam APU sistem daha mı kötü? Çünkü emin olun ne olduğunu bilmiyorum.
Apu sistemleri daha çok dar bütçeli arkadaşlara öneriyoruz, apu sistem de harici ekran kartı yok, işlemcinin grafik birimini kullanır.
Sizin belirttiğiniz bütçede güncel her oyunu 1080P Ultra ayarlarda 60+ oynatan sistemler bulmak mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı