Sistem Upgrade

Ali Akkaş

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar max. 550 TL bütçem var oyun oynamak için sistemimi upgrade etmek istiyorum.Sistemim şöyle :
Anakart: Foxconn 2abf
İşlemci: İntel İ5 2400S
Ram:2+1 : 3 GB DDR3 667 Mhz RAM
Ekran Kartı: Ati HD 5450
PSU: 350 W

Gerekirse PSU'yu değiştirebilirim.Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Yardım edecek kimse yok mu?

Asus R9 270X Directcu 2 Top 2Gb Gddr5 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

R9 270X DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Pek darboğazdan falan anlamasam da şu ikisinden birini alabilirsin bu konuda bilgili arkadaşlar da yardımcı olacaktır ancak 550tl bu sisteme oyun upgrade'i için yeterli olmayacaktır diye düşünüyorum.

Hatta nVidia tarafında da bunu önerebilirim.

GTX750 Ti GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Teşekkürler az önce CPU-Z programından Ram'e baktımda PC3-10700 yazıyordu.Elimde 4 GB PC-10600 Ram var taksam çalışırmı?

Çift kanal çalışması için ramlerin değerlerinin aynı olması lazım sizin cl değerlerini geçtim bellek miktarları bile farklı yani çift kanal çalışmayacaktır açıkçası tek 4gb ram'in işinizi göreceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı