Sistem uyku moduna aldıktan sonra monitör siyah ekran oluyor ve bir daha ekran açılmıyor

Pc Hocası1

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı uyku moduna alıp mutfağa gittim. Geldim ve PC'yi açmaya çalıştım ancak monitorun ışığı yanıp söndü, ekran siyah oldu ve fişi çekim geri takmama rağmen görüntü gelmedi. sebebini bilen var mı?

Bilgisayarı uyku moduna alıp mutfağa gittim. Geldim ve PC'yi açmaya çalıştım ancak monitorun ışığı yanıp söndü, ekran siyah oldu ve fişi çekim geri takmama rağmen görüntü gelmedi. Sebebini bilen var mı?

SSD'li sistemlerde böyle oluyor, uyku modunu kullanmayın.

PSU'yu kapatıp biraz bekleyip tekrar açın sistemi.

Ekran kartınızdan kaynaklı olabilir anakartın kendi görüntü çıkışlarından bağlantı yaparak deneyebilir misiniz?

Olmuyor her şeyi denedim o yüzden soruyorum ya zaten.

SSD'li sistemlerde böyle oluyor, uyku modunu kullanmayın.

PSU'yu kapatıp biraz bekleyip tekrar açın sistemi.

PSU nasıl kapancak kanka bilmiyorum ben.

Arkadaşlar, bilip bilmeden BIOS'tan hiçbir şekilde ayar yapmayın. Ben Windows 11 Pro kullandığım için Valorant'ı açamıyordum, çünkü TPM 2.0 ve güvenli önyükleme istiyordu. Ben de onları video izleyerek BIOS'tan açtım ancak uyku moduna aldığım anda PC daha açılmadı. Sebebi ise BIOS'taki TPM 2.0'ın yanlış kullanılmasıydı. Evet, Valorant bunu kullanıyor ancak farklı Windows yazılımları da bunu kullanıyor. Bilgisayarcı, bir bireye göndermeden lütfen PC'nizde BIOS ayarı, güncelleştirmeleri yapmayın, sağlacakla.

Geri
Yukarı