Sistem verileri çok yer kaplıyor

MertTurgut

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün iPhone 14 Pro alacağım için iPhone XR telefonumu sattım. Telefonum gelene kadar da eski 6S'imi kullanıyorum. Ancak telefona daha birkaç uygulama indirmemle beraber hafıza doldu. Girdiğimde gördüm ki sistem verileri 19 GB yer kaplıyor. Telefon zaten 32 GB. Telefonu sıfırladım ama değişen bir şey olmadı. Bunun sebebi ve çözümü nedir?

Arkadaşlar merhaba. Bugün iPhone 14 Pro alacağım için iPhone XR telefonumu sattım. Telefonum gelene kadar da eski 6S'imi kullanıyorum. Ancak telefona daha birkaç uygulama indirmemle beraber hafıza doldu. Girdiğimde gördüm ki sistem verileri 19 GB yer kaplıyor. Telefon zaten 32 GB. Telefonu sıfırladım ama değişen bir şey olmadı. Bunun sebebi ve çözümü nedir?
Diğer depolama alanından mı bahsediyorsunuz ?

En alttaki kısım. Şu an gözükmüyor ama hafıza hala aynı.

Dosya Ekleri

• 34BF3A69-A4F4-4A3F-AC88-FA8222C73B1F.png
    34BF3A69-A4F4-4A3F-AC88-FA8222C73B1F.png
    149,1 KB · Görüntüleme: 44
Safari önbelleğini temizleyerek vs. bir miktar azaltabilirsiniz. Ama yine de normal bir durum. Günümüzde 32 GB az bir depolama alanı.

19 GB olması bence hiç normal bir durum değil. Bahsettiğim şey iOS dosyaları değil sistem dosyaları. Bu telefonu ben iOS 15'e güncellediğimde telefonda 20-25 GB arası boş alan kalıyordu. Şimdi birden 7 GB'a düşecek hali yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı