Sistem video izlerken mavi ekran verdi

Bedirhan Koçal

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar durduk yerde video izlerken mavi ekran verdi sonra kapa aç yaptım internetlerin hiçbiri gözükmüyordu. İnternetleri gösteren aparat takılıydı bilgisayardan çıkartıp geri taktım yaptım birçok kez yeniden başlattım olmadı. Bununla kalmadı bir de gelişmiş görüntü ayarlarına girdiğim zaman görüntü seç yeri boş VGA kablosunu çıkar tak yapınca geliyor sayfaya geri girince tekrar gözükmüyor. Şimdi ben PC'yi format mı attırayım yoksa çözüm yolları var mı?

Dosya Ekleri

• 16744610250925078434863342607071.jpg
    16744610250925078434863342607071.jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 14
  • 16744610503583668669707918924343.jpg
    16744610503583668669707918924343.jpg
    72,7 KB · Görüntüleme: 10
CMD'yi yönetici başlatın. Alttaki 2 komutu girip bitmesini bekleyin. Bittiğinde sisteminizi yeniden başlatın.
SFC /scannow DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ekran kartı driverınızı DDU ile kaldırıp güncel ve size ait olan sürümü kurun. Rehberlerini atıyorum.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- AMD Ekran kartı sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü indirin. Bunun için linke girip search your product kısmınnın yanındaki yere tıklayıp grafik kartınızın modelini yazarak (Örnek RX580) alta doğru listelemeden seçin. Yazmaya başladıkça liste azalacak. Kendi kartınızı seçip alttan submit butonuna basarak yönlendirmesini sağlayın. Uygun Windows sürümünüzü seçip indirin.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Ağ kartı driverınızı güncelleyin. Cihaz özelliklerinizi tam olarak sağlarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Ek olarak dump raporu paylaşabiliyorsanız paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı