Sistem Windows 10'dan 7'ye nasıl düşürülür?

Niye şaşırdın ki, bu bilinmeyen yöntemi ben kendim deneme-yanılma ile eski sistemim olan

HP CompaQ Presario C700 orta sınıf NotebookPC (17 sene boyunca kulladığım PC)'de defalarca kullandım.....

Ben Bios'a hiç dokunmadım (MBR Karakterli BİOS (klasik)) hatta 17 yıl boyunca da asla güncellemedim....

Niye şaşırdın ki, bu bilinmeyen yöntemi ben kendim deneme-yanılma ile eski sistemim olan.

HP Compaq presario C700 orta sınıf notebookpc (17 sene boyunca kulladığım PC)'de defalarca kullandım...

Ben BIOS'a hiç dokunmadım (MBR karakterli BIOS (klasik)) hatta 17 yıl boyunca da asla güncellemedim...

Hocam zaten cihazınız çok eski. Bu durumda Windows 10 key BIOS'a yazılmamıştır. Yazdıysa da diske yazmıştır. Sizde format atınca key silinmiştir. Sebebi bundan kaynaklı. Yeni BIOS'larda işe yarayacağını düşünmüyorum açıkçası.

Hocam zaten cihazınız çok eski. Bu durumda Windows 10 key BIOS'a yazılmamıştır. Yazdıysa da diske yazmıştır. Sizde format atınca key silinmiştir. Sebebi bundan kaynaklı. Yeni BIOS'larda işe yarayacağını düşünmüyorum açıkçası.
Zaten yaramadı..Bu yöntem MBR karakterli BİOS'larda geçerli....

Hocam MBR, HDD veya SSD de kullanılan bir yazma biçimi. Yerini yeni nesil GPT aldı.
Biliyorum ama farklı bir yöntem denedim bedelini (olumsuz) SSD ödedi.

Ayrıca farklı bir yönetm daha deneyebilirsin.Sistemin Bios ayarlarından Windows 10 ibaresi ara buna tıkla yada yön tuşlarıyla gel, klavye'den enter tuşuna bas, eğer bir ifade çıkarsa seç..

İfade : Other (TR: Öteki) o zaman olur.

Windows 10'da arka planda bellekte çalışan hizmetler sayısı daha fazla. Bu yüzden daha fazla RAM'e ihtiyaç duyar. Ayrıca işletim sistemine bakmaksızın SSD mb/s hızları daha yüksek, gecikme daha düşüktür. Windows 7'de kursan bir SSD'ye kur, farkı gör.

Hocam şimdi ben sisteme Linux kurdum ama sadece arayüz de kasmıyor Chrome vs de çok kasıyor ve DDR3 RAM 2 GB kullanıyor sizce yükseltsem hızlanma olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı