Sistem Windows giriş ekranında takılıyor ve tepkisiz kalıyor

ogitr

Hectopat
Format attıktan sonra tekrarlanıyor bu olay. Bir anda sistem gidiyor, fare ve klavye tepkisiz kalıyor. Kapatıp açınca da resimdeki yerde takılıyor ama güvenli modda sorunsuz olarak çalışıyor. Çözüm önerisi bekliyorum.

IMG-20200825-WA0068.jpeg

Anakarta gömülü lisans varsa Windows 8 lisansı vardır.

Değişik bir durum. Eğer Windows 10'a geçişlerin ücretsiz olduğu dönemde bu Key ile geçiş yaptıysanız olmuş olabilir. Yine de ana sorunumuz bu değil bence sistem dosyaların eksik olabilir. SYS dosyaları eksikliğinde bu tarz durumlar oluşabiliyor. Daha fazla detay almak isterseniz aşağıda hazırlamış olduğum blogumu inceleyebilirsiniz.

Anakarta gömülü bir lisans var ise otomatik olarak Key'in aktifleşmesi normaldir. Siz dediğimi deneyip sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Screenshot_20200825-014044_Gallery.jpg
Değişik bir durum. Eğer Windows 10'a geçişlerin ücretsiz olduğu dönemde bu Key ile geçiş yaptıysanız olmuş olabilir. Yine de ana sorunumuz bu değil bence sistem dosyaların eksik olabilir. SYS dosyaları eksikliğinde bu tarz durumlar oluşabiliyor. Daha fazla detay almak isterseniz aşağıda hazırlamış olduğum blogumu inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz geçiş döneminde geçiş yapmıştım.

Zarar görmüş dosyalar bulunmuş ve o dosyalar onarılmış. Bir de chkdsk /f /r komudunu uygular mısınız? İşlem bitince size (Y/N) diyecektir ve sizin orada yazmanız gereken Y harfi olacaktır. Daha sonra sistem yeniden başlatılacak ve disk taraması yapılacaktır. Bence bu da uygulandıktan sonra sisteme büyük ihtimalle giriş yapabilirsiniz.

Zarar görmüş dosyalar bulunmuş ve o dosyalar onarılmış. Bir de chkdsk /F /r komudunu uygular mısınız? İşlem bitince size (Y/N) diyecektir ve sizin orada yazmanız gereken y harfi olacaktır. Daha sonra sistem yeniden başlatılacak ve disk taraması yapılacaktır. Bence bu da uygulandıktan sonra sisteme büyük ihtimalle giriş yapabilirsiniz.

Güvenli moddan çıktım ama kapattım şu an tekrar mı girmem lazım? Yoksa direk bir CMD açıp mı yazayım.

Güvenli moddan çıktım ama kapattım şu an tekrar mı girmem lazım? Yoksa direk bir CMD açıp mı yazayım.
Bakın yine normal kullanıcı olarak giremiyorsanız tekrar Güvenli Mod üzerinden aynı adımlarla giriş yapın.

Yaptım yeniden başlattım fix işlemi yapıyor.

Düzeldi mi? Düzelmediyse aklıma temiz bir kurulumdan başka pek bir seçenek gelmiyor ne yazık ki.

Geri
Yukarı