Sistem yavaş açılıyor ve HackTool tespit ediliyor

Merhabalar. Sistemimimin açılma süresi aşırı yavaşladı. Normalde düğmeye bastığımdan itibaren 10-15 saniye içerisinde masaüstü ekranına kadar açılırken şimdi yaklaşık 3 dakika gibi bir sürede açılıyor ve bilgisayar 5-6 dakika sonra kendine gelebiliyor (ağırlaşması geçiyor). Emin değilim ama sanırım bu yavaşlamadan sonra Windows Defender başlıkta bahsettiğim şeyi bildirim olarak çıkarıp duruyor. Bildirime tıklayıp bu şeyi kaldıra tıkladığımda hiçbir zaman kaldıramıyor. Yaklaşık 10 dakika kaldırmaya uğraşıyor fakat sonunda hep başarısız oluyor. Bu sistem açılma süresinin aşırı artması bundan dolayı olabilir mi? MSConfig kısmından başlangıç yerinde açılan uygulamaları kapatmıştım çok önceden. Şu an sadece açılması gerekli olan 1-2 tanesi açık ve çok az etkiliyor ve şu an bakıp fark ettim, başka sıkıntılar da var gibi. Fotoğraflara ekliyorum. Bunlar sanırım gerçekten virüs. Kategoride truva atı vesaire yazıyor. Ama arkadaşlar gerçekten bir takım sebeplerden dolayı format atmamam lazım. Bunları kaldıracak yöntemler yok mudur? Bu arada babamın işi gereği bilgisayara şu ana kadar 2000'i aşkın harddisk takıp çıkarmışımdır. Onlardan gelmiş olabilirler.

Bunlar arkadaşlar:

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    35,3 KB · Görüntüleme: 53
  • 2.png
    2.png
    35,5 KB · Görüntüleme: 49
  • 3.png
    3.png
    33,9 KB · Görüntüleme: 51
  • 4.png