Çözüldü Sistem yeni RAM'i görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SeRDaR35

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

• Anakartım ASUS Maximus v gene Z77
  • İşlemci Intel Core i7 3770
  • Ekran kartı NVIDIA GeForce GT 730

4x2 8 GB RAM vardı 4 GB daha ekledim calısmadı. Dual olması gerek dediler 4 GB daha aynı seri nolu RAM'i aldım 4x4 16 GB RAM takılı sistemde fakat hala 8 GB olarak görüyor. RAM slotlarını tek tek kontrol ettim, RAM'lari tek tek kontrol ettim BIOS'u resetledim fakat bir türlü RAM'ları 16 GB olarak görmüyor.

CPU-Z Memory'de 16 GB görünüyor fakat bilgisayarım özelliklerden baktığımda 8 GB 3.50 GHz RAM görüyorum. Görev Yöneticisi'nden performans bellek baktığımda da 8 GB olarak görüyorum.

Slotların ikisi siyah ikisi kırmızı eski 2x4 8 GB RAM'lar siyah slotta yeni aldığım 2x4 8 GB RAM'lar kırmızı slotta yeni RAM'lar da siyah bir sorun olur mu? 16 GB olarak görmesi icin ne yapmam gerek? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart uyumsuz olabilir ya da RAM'ler farkli olabilir alirken hem anakartiniza uygun hem ayni slottan almaniz lazimdi.

CPU-Z ekran görüntüleri buyurun.
BIOS hiç güncellenmedi ekran görüntüsü ekte

Dosya Ekleri

• s1.JPG
    s1.JPG
    45 KB · Görüntüleme: 27
  • s2.JPG
    s2.JPG
    46,4 KB · Görüntüleme: 23
  • s3.JPG
    s3.JPG
    46,9 KB · Görüntüleme: 32
  • s4.JPG
    s4.JPG
    46,3 KB · Görüntüleme: 23
  • bios.JPG
    bios.JPG
    21,4 KB · Görüntüleme: 33
Bellekler farklı. Muhtemelen çipleri de farklıdır. Uyumsuz olmaları normal diyebilirim. Çipleri öğrenmek için:

Bellekler farklı. Muhtemelen çipleri de farklıdır. Uyumsuz olmaları normal diyebilirim. Çipleri öğrenmek için:

Programı indirdim fakat daha önce kullanmadığım için çiplerin farklı olup olmadığını anlayamadım. Read bölümünden aldığım ekran görüntülerini paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• r1.JPG
    r1.JPG
    78,2 KB · Görüntüleme: 23
  • r2.JPG
    r2.JPG
    78,1 KB · Görüntüleme: 25
  • r3.JPG
    r3.JPG
    75,8 KB · Görüntüleme: 19
  • r4.JPG
    r4.JPG