Sistem yeniden başlatılırken "güncelleştirme devam ediyor" uyarısı

Sawgent54

Decapat
Daha fazla  
RAM
16x2 DDR5 4800Mhz
SSD veya HDD modeli
2TB Samsung SSD(6500-5000)
Ekran kartı
NVDIA RTX 3080Ti 175W 16GB
İşlemci
Intel Core i7-12800HX
Temiz Windows 11 kurulum yaptım nete bağlayıp yarım saat sürücülerin yüklenmesi için bekledim. Her şey normal Microsoft Store'den MSI Center'i indirdim kurdum yeniden başlat dedi başlattım ancak siyah ekranda "güncelleştirmeler devam ediyor. Lütfen bilgisayarınızı kapatmayın" yazısında kalıyor ve bu her temiz kurulumda oluyor 45 dakika sürüyor ve hep MSI Center'i kurduktan sonra oluyor. Windows 10'da denedim aynısını böyle olmuyordu.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum MSI Center'i sildiğimde düzeliyor. Aşırı sinir bozucu bir durum. Bilgisayarımı yeniden başlatamıyorum resmen. Güncelleştirmeler devam ediyor yazısında kalıyor. Bir kaç gece öyle beklettim hatta saatler sonra kapanıyor pc ama bir şey değişmiyor. Ayrıca Windows Update kısmını da bozuyor ilerde gerçek bir güncelleme için yeniden başlatmak gerektiğinde güncelleyemiyor. Nasıl oldu bilmiyorum bir şekilde sil yükle falan yaparken düzeltmiştim bir önceki yaşayışımda. Dün gelen MSI Center güncellemesiyle sorun tekrar başladı. İnsanı gerçekten delirtiyor. Şu an sorunu çözemedim. Çözebildiyseniz yada çözebilen birileri varsa söylerse çok iyi olur.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum MSI Center'i sildiğimde düzeliyor. Aşırı sinir bozucu bir durum. Bilgisayarımı yeniden başlatamıyorum resmen. Güncelleştirmeler devam ediyor yazısında kalıyor. Bir kaç gece öyle beklettim hatta saatler sonra kapanıyor pc ama bir şey değişmiyor. Ayrıca Windows Update kısmını da bozuyor ilerde gerçek bir güncelleme için yeniden başlatmak gerektiğinde güncelleyemiyor. Nasıl oldu bilmiyorum bir şekilde sil yükle falan yaparken düzeltmiştim bir önceki yaşayışımda. Dün gelen MSI Center güncellemesiyle sorun tekrar başladı. İnsanı gerçekten delirtiyor. Şu an sorunu çözemedim. Çözebildiyseniz yada çözebilen birileri varsa söylerse çok iyi olur.
Malesef çözümünü bulamadım 1 kereliğine oluyodu bende ve 45-50dk sürüyordu

Merhaba, epey gecmis arasi ama nasıl cozdunuz hatirliyor musunuz?
Benim sorunum MSI Centerdan kaynaklanıyordu. Sistem yapılandırmasındaki hizmetler kısmından MSI ile ilgili başlangıçta çalışan bütün hizmetleri kapatıp güncellemeleri yapıyordum. Sonra tekrar açıyordum. Bilgisayarı formatlayınca kalmadı tabi artık o sorunum şu an.

Yanit için cok teşekkür ederim. Benim de MSI Center uygulamasini kaldirinca sorun duzeliyor, kurdugumda ise tekrar başlıyor. Windows 11 sifirdan kurma konusunda kararsizdim, simdi emin oldum. O halde sifir Windows kurulumu yapip devam edecegim. Saglacakla kalin...

Yanit için cok teşekkür ederim. Benim de MSI Center uygulamasini kaldirinca sorun duzeliyor, kurdugumda ise tekrar başlıyor. Windows 11 sifirdan kurma konusunda kararsizdim, simdi emin oldum. O halde sifir Windows kurulumu yapip devam edecegim. Saglacakla kalin...
Ben formattan sonra tekrar yükledim msi center i falan sorun olmuyor bu arada o konuda çok tedirgin olma. Sadece Microsoft Store dan indir ve güncelle. Elinle kurma ya da üzerine kurma falan yapma siteden indirip. Benim o şekilde bozulduğunu düşünüyorum çünkü. Microsoft Store a güncellemeler biraz geç geliyodu ben arada Msi driver sayfasından yeni sürümü yükleyip üzerine kuruyodum falan sonra kafayı yemişti iyice. Dediğim gibi sadece Microsoft Store dan indirip ordan güncelleyerek sıkıntısız kullanıyorum bir süredir.

Oradan da yukledim bir umit sorun yaratmaz diye ama sistemde karismis bir şeyler belli. Sorun devam etti. MSI Center icin bir removal aracindan bahsediliyor, sifir kurulumdan once son bir deneyecegim bulursam. Aksi halde sifir kurulum + Microsoft Store uzerinden MSI Center... Isin ilginç yanı MSI Center'in yol açtığı bu sorundan bahseden iki forum var biri bu forumdaki sizin actiginiz konu, digeri yurt disi bir forum ve cevap ta gelmemis. Yani nasıl yaptiysak milyonda bir gruba giriyoruz herhalde 😀. Ya da MSI bir sekilde örtbas çalışması yapıyor konunun paylasilmamasi adina.

Geri
Yukarı