Sistem yeşil ekran veriyor

Heavenly

Hectopat
RAM
Corsair 16 Gb 2133 Mhz
SSD veya HDD modeli
Ssd Kingston 120GB - HDD Seagate Barracuda 1TB
Ekran kartı
Amd Sapphire r9 380 nitro 4 GB
Anakart
Asus Z170-P Skylake
İşlemci
i5 6600K Skylake
Merhaba bilgisayar bazen durduk yere böyle yemyeşil oluyor ve kilitleniyor mavi ekran verir gibi reset atmadan da düzelmiyor. Sebebini bilen var mı?

asd.png

Isı değerleri gayet normal ekran kartını yüke bindirince büyük ihtimalle görüntüyü kesiyor ekran kartı sürücülerini silip en güncel driverini kur temiz kurulum yap yani eski sürümleride kaldır kendin DirectX yüklediysen onu da sil eğer yüklememişsen no problem bunları yaptıktan sonra FurMark'ın son sürümünü indirip ekran kartını test et eğer ekranda kırılmalar vesaire olursa tahminim VRAM'dan yapıyorrdur görüntüyü kesiyorsa driverden yapıyoda olabilir eğer hiçbir şey olmuyorsa testten başarıyla çıktıysan ne mutlu sana.

Furmark testini de yaptım ekranda bi yırtılma vb bir şeyler olmadı.

sonuçları da böyle, yalnız uzun bi test yapmadı 1 dakika falan sürdü sanırım

asdsd.png

Denetim Masası ayarların değişir haberin olsun
Şu an kullandığım sürücü en son çıkan sürücü zaten aylardır güncelleme gelmiyor, onu da kurarken ddu ile temiz kurulum yapıp kurmuştum. Furmark ı bi deneyip sonucu yazarım.
Kablonuzda sıkıntı olabilir o.c yaptınız mı ekran kartına?

Şey kasanın arka portunda VGA girişi olur ekran kartı slotunun oldugu yerde degilde anakartının slotunun oldugu yerde senin işlemcinde Intel HD Graphics APU'su var onunla bir sistemini dener misin yüke bindirmen yeterlidir pek oyun kaldırmaz habern olsun bunları yaprakende kendi ekran kartını ya direkt slottan sök ya da aygıt yöneticisine gelip görüntü bağdaştırıcılarından AMD ekran kartını devre dışı bırak. Bunları yapmadan önce anakartın girişine kesinlikle kablonu bağla.

Geri
Yukarı