Sistem YouTube'da takılırken reset attı

berk.swastika

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba değerli dostlarım. YouTube'da takılırken PC birden kendi kendine reset attı ve BIOS ekranında.
Power Supply surges detected during the previous Power on ASUS anti-surge was triggered to protect System from unstable Supply unit.”
Press F1 to continue hatası vardı. F1 deyip geçtim şu an bir şey yok sistem tam takır. Bu hatayı sanırsam 2.kez aldım. Bundan 2 hafta önce bir büyük çaplı depolama isteyen bir oyun indiriyordum. PC'yi açık bıraktım sabah bu hatayı görmüştüm. Bazı platformlarda kısa devre vs dediler korkuyorum açıkçası Power Supply'de değişmiştim 1 hafta önce bu hata için endişelenmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'da kaçak olabilir, yani ömrünü tamamlamış olabilir. Ben de zamanında buna benzer bir sorun yaşamıştım. Değiştirdim.

Taktığınız Power Supply cihazı beslemeye yetmiyor olabilir hocam. Ya da başka bir uyumsuzluk var. Çok da zorlamayın cihaza zarar verebilir.

5 gündür bir sorun yok ben şehir elektriğinden şüphe duyuyorum büyük ihtimallede öyle çünkü elbet bu 5 günün sürecinde bir yanıt verirdi. Ve aklıma eski sistemim geldi bazen oyun içinde veyahut Chrome'de reset atardı. Şu an tam takır akım korumalı priz sipariş ettim bir sorun yok.

Sistem; ASUS PBH61-M LX r2.0, Kingston HyperX Fury 8 GB, HD 7950, FOEM 500W FPS-G50F
Taktığınız Power Supply cihazı beslemeye yetmiyor olabilir hocam. Ya da başka bir uyumsuzluk var. Çok da zorlamayın cihaza zarar verebilir.

Valorant, GTA V, CS:GO gibi donanım isteyen oyunlarda sistemi zorlayıp Ultra ayarlarda test yaptım hiçbir sorun yok ve yine dediğim gibi 5 günün içerisinde en ufak bir anormalliğe rastlamadım bu sorun bence oturduğum sitenin elektrik hatlarından kaynaklı diye düşünüyorum yani şehir elektriği dalgalı çünkü eski sistemde bazen durduk yere nadiren reset atardı.

Geri
Yukarı