Sistem yükseltme sonrası oyunlarda donma

BEKLEHEM

Hectopat
Selamlar öncelikle. Ben eski olan sistemimi birkaç gün önce yeniledim. Chrome'da dolaşırken ya da video izlerken herhangi bir kopma ya da yavaşlama olmuyor ancak Online oyunlara girdiğimde mesela "Blade & Soul, for Honor, Arma 3" gibi hiçbir sıkıntı yok iken birden her şey donuyor, NPC'ler diğer oyuncular falan 3-5 saniye kadar sonra geri geliyor, bunlar tamda diğer oyuncular ile karşı karşıya gelince olmakta. Anakartımı değiştirdiğim için mi bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arma 3 örnek;

Koth serverlerine giriyorum takım seçiyorum aracımı alıp savaş alanına gidiyorum araçtan iniyorum etrafta dolaşırken bir düşman vb. karşılaşıyorum ve oyundaki her şey donuyor. Ben hariç bu donma 7-8 saniye arası sürüyor sonra geri geliyor.

Anakart: Gigabyte B450 Aorus Pro
İşlemci: AMD Ryzen 2600X 6 çk.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 4x16
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX Radeon RX580 8 GB
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB
HDD: WD Blue 1TB
Power sply: Kcas 800W

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu 4 tane 16GB RAM demek oluyor 64GB RAM var mı sisteminizde? Yoksa 4+16 GB'mı?
benim hatam pardon 4x8 olacak
Hocam GPU-Z uygulamasını yükleyip 'Advanced' bölümünün ekran alıntısını buraya ekler misiniz?
buyrun
16 GB'tir o. 64'e para verebilecekse kimse gidip B450 anakart, RX 580 falan almaz. Kcas gibi fani oten PSU var bir de.
Kcas dan dediğiniz gibi bir sorun yaşamadım sessiz şekilde sorunsuz çalışmakta ayrıca ben sadece anakart,ram,işlemci,sogutucu,ssd, degiştirdim (yeniledim)
Hocam GPU-Z uygulamasını yükleyip 'Advanced' bölümünün ekran alıntısını buraya ekler misiniz?
ekran kartında sorun var diyorsan sorun olduğunu sanmıyorum bana göre anakart yada internetim ile ilgili bir sorun gibi ama tam emin değilim :)
hemen cevap veremedim kusura bakmayın birazcık uyarı aldım da :D
hayla yanıt gelmediği için teşekkürler sanırım sorun düzeldi .

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2019-10-09 234743.png
    Ek Açıklama 2019-10-09 234743.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 50
  • asfasfasf.png
    asfasfasf.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı