Sistem zararlılardan nasıl tamamen temizlenir?

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Merhaba. Bugün yeni SSD aldım kendime. Babam da format atmaya götürdü. Format atıp getirdikten sonra PC'ye baktım. Adam ne bulduysa yüklemiş. 7ZIP, qBitTorrent, saçma sapan PDF yükleyiciler. Ve Allah'ın cezası KMSpico. KMSpico'yu görünce elim ayağım boşaldı bir. Sonra hemen CMD'ye slmgr /xpr yazdım. Sonuç resimde.

ekran.png

Sanırsam ucuz kurtulmuşum. Bu sildiğim her şeyin kalıntılarından nasıl kurtulabilirim? Ve PC'ye herhangi zararlı virüs vs bulaşmış mıdır? Elim ayağım titriyor.
Ve bir sorunum daha var. Ben Acer laptop kullanıyorum ve nitrosesnse diye bir yazılımı var. İşte sıcaklık değerlerinini vs görebiliyorum. Ona baktığım zaman bir de ne göreyim? CPU RPM %0 gözüküyor ve sabit 90 derece. Ama 90 derece değil sanırım. Olamaz yani. O da böyle. Ne olur bir bileniniz varsa yardım etsin. Çok korkuyorum.

Ekran görüntüsü 2021-01-21 210544.png

Ve son bir sorum daha var. Adam CMD ile etkinleştirseydi yine böyle görünmezdi değil mi?

Son düzenleme:
Temiz bir format işinizi çözer.

Hocam hiç format atabilecek durumda değilim. Sanırım nitrosense olayı adamın fan soketlerini düzgün takamamasından dolayı olmuş. Peki KMSpico hakkında bir fikriniz var mı?
Format atmak dışında sistemdeki virüslerin tamamen silinmesi zordur, henüz yeni format atılmışken bir daha at bence.

Hocam şu anlık atabilecek gibi, durmuyorum. Bunlar dışında hiçbir şey inmemiş zaten. Malwarebytes ve ESET ile tarama yaptım temiz çıktı. Başka bir şey olmuş mudur? Format atamıyorum çünkü elimde format diskim yok.

Hocam hiç format atabilecek durumda değilim. Sanırım nitrosense olayı adamın fan soketlerini düzgün takamamasından dolayı olmuş. Peki KMSpico hakkında bir fikriniz var mı?

Hocam şu anlık atabilecek gibi, durmuyorum. Bunlar dışında hiçbir şey inmemiş zaten. Malwarebytes ve ESET ile tarama yaptım temiz çıktı. Başka bir şey olmuş mudur? Format atamıyorum çünkü elimde format diskim yok.
USB hazırlayın baya kolay, bende korkuyordum 1 kez yapınca ne kadar kolay olduğunu gördüm.
Windows korsan olarak etkinleştirilmiş buda size tehlike yaratabilir.(KMSpico korsan olarak etkinleştirmeye yarıyor Windows'u.)

USB hazırlayın bayağı kolay, bende korkuyordum 1 kez yapınca ne kadar kolay olduğunu gördüm.
Windows korsan olarak etkinleştirilmiş bu da size tehlike yaratabilir.(kmspico korsan olarak etkinleştirmeye yarıyor Windows'u.)

Ama korsan etkinleştirildiğinde çıkan "windows şu şu süreye kadar etkinleştirildi" yazısı yerine Windows tam olarak etkinleştirildi yazısı var. Sistemin içinde sadece duruyordu.
Abi adam kendi yazdı KMS ile etkinleştirdim diye. Off. Yarın yine formata götüreceğiz sanırsam.

Hocam KMSpico ile etkinleştirdiyse size tavsiyem bir USB flash bellek hazırlayıp SSD'nize kendinizin format atmasıdır. Çünkü KMSpico ile etkinleştirilen sistemler arkada açık kapı bırakabilir ve güvenilir değildir. Keşke hiç bilgisayarcıya götürmeden kendiniz halletseydiniz inanın hiçte zor bir şey değil ayrıca bence o bilgisayarcıya bir daha götürmeyin cihazınızı internette bir sürü video mevcut izleyip kendinizde yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı