Sistemde 8 GB RAM olmasina ragmen Minecraft kasiyor

Woldan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, baslikta belirttigim gibi sistemde i5 420 ve Intel HD Graphics var ve 8 GB RAM var ama Minecraft'ta kasiyor. Windows 10 kullanıyorum 7 veya 8 kullansam duzelir mi?
SSD de mevcuttur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, baslikta belirttigim gibi sistemde i5 420 ve Intel HD Graphics var ve 8 GB RAM var ama Minecraft'ta kasiyor. Windows 10 kullanıyorum 7 veya 8 kullansam duzelir mi?
SSD de mevcuttur.

RAM ile alakalı değil. Minecraft işlemci tabanlı olduğu için işlemcinin iyi olması lazım. Bir de sürüm kaç en son sürümdemi oynuyorsunuz.

SSD de mevcuttur.
Intel HD graphics ve o işlemci ile RAM 8 GB olsa da bir şey değişmez ki. Her şey RAM'e bağlı değil. Windows'a da öyle.

Hocam optifine indirerek ve parçacıklar gibi ayarları kısarak fps arttırabilirsiniz. Ya da çözünürlükten de kısabilirsiniz.

En son sürümde oynuyorsanız işlemci sıkıntı çıkarabilir
1.7.10 modlu oynuyorum ama normal oynasamda kasiyor

Intel HD graphics ve o işlemci ile RAM 8 GB olsa da bir şey değişmez ki. Her şey RAM'e bağlı değil. Windows'a da öyle.
Hocam benim emektar pc koleksiyonum var mesela daha eski pc de rahat oynatiyordu islemci kotu olmasina ragmen

RAM ile alakalı değil. Minecraft işlemci tabanlı olduğu için işlemcinin iyi olması lazım. Bir de sürüm kaç en son sürümdemi oynuyorsunuz.
1.7.10 hocam

Geri
Yukarı