Sistemde disk kullanımı %100 oluyor ve sistem açılmıyor

Stoneber

Decapat
Daha fazla  
Evet aynen böyle oldu 1 TB PNY M.2 SSD vardı bir gece açayım dedim ve normalde 5-10 saniyede açılan bilgisayar 2-3 dakikada açıldı. Sonra yeniden başlattım aynı sorun oldu ve disk kullanımı da %100 görünüyordu. Sonra bir kez daha yeniden başlattım ve hemen açıldı eski hızında bu sefer oldu dedim ve PC'yi kapattım sabah açtığımda yine aynı porblemi yaşadım. Disk kullanımında da en çok kullanan 0,1mb/sn kullanıyor yani çok da değil sebebini hala anlayabilmiş değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca şu an PC açılmıyor elim ayağım titriyor. 19.200 liraydı Allah aşkına yardımcı olun çok korkuyorum zaten öğrenciyim zar zor bir PC aldımitopya'dan bari siz kurtarın sistemi. Ekran böyle kaldı açılmıyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    130,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
BX 480 serisi gibi kronik sorunlu olma ihtimali takıldı aklıma. Garanti varsa gönderirsiniz hocam çok korkmayın.
Açıldıktan bir süre sonra disk kullanımı düşüyor mu?

BX 480 serisi gibi kronik sorunlu olma ihtimali takıldı aklıma. Garanti varsa gönderirsiniz hocam çok korkmayın.

Hocam düzeldi sorun açıldı bilgisayar açılınca da hemen hızlanıyor ama yeniden başlattığımda bilgisayar dediğim ekranda olması gerekenden çok daha fazla takılıyor.

Ayrıca oyun oynuyordum ve hemen açılıyordu tek sorun bilgisayarın açılışı mesela şimdi Valorant Vanguard kurmak için yeniden başlat dedim o ekranda çok uzun süre takıldı ve ben hiçbir şey yapmamıştım yüklü program sayısı deseniz az SSD deseniz güçlü ilk başta da yine süperdi de bir anda bir şeyler oldu ben de anlamadım.

@ChaosBoost hocam ben denedim başlangıçtan uygulamaları kapatınca hıphızlı açıldı sonra başlangıç uygulamalarını geri açtım yine aynı yavaşlıkta sizce bu problem olur mu yalnızca Discord ve Steam başlangıçta açılıyor ek olarak.

Son düzenleme:
Hocam ben de iyi bir sistem kullanıyorum (5500XT R5 2600) ama tüm başlangıç uygulamalarını ses ve görüntü driver dışında kapattım sizin de öyle yapmanızı öneririm.

Hocam ben de iyi bir sistem kullanıyorum (5500XT R5 2600) ama tüm başlangıç uygulamalarını ses ve görüntü driver dışında kapattım sizin de öyle yapmanızı öneririm.

Hocam Update dışında hepsi kapalı bir hıphızlı açılıyor bir yapyavaş hiç arası yok ve tahmin edemiyorum.

Geri
Yukarı