Sistemde ekran kapanıyor ardından "Radeon hata algıladı" yazısı çıkıyor ve sürücüler sıfırlanıyor

ArvenBey

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 2 3 ay önce sistem aldım 1 2 kere driver silme sorunu oldu. Bazen ekran kararıp ya driverı siliyor ya da ekran kararıp bütün uygulamalar kapanıyor ve AMD Radeon hata algıladı deyip ayarları sıfırlıyor. Bazen ise monitörü kapattıktan sonra sinyal yok hatası alıp driverı ya siliyor ya da aynı şekilde hata algıladı deyip bütün uygulamaları kapatıyor. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba 2 3 ay önce sistem aldım 1 2 kere driver silme sorunu oldu. Bazen ekran kararıp ya driverı siliyor ya da ekran kararıp bütün uygulamalar kapanıyor ve AMD Radeon hata algıladı deyip ayarları sıfırlıyor. Bazen ise monitörü kapattıktan sonra sinyal yok hatası alıp driverı ya siliyor ya da aynı şekilde hata algıladı deyip bütün uygulamaları kapatıyor. Yardımcı olur musunuz?

Ekranın kapanması ve sürücü silinmesinin birkaç sebebi var, en yaygını güç sorunu.

Ekran kartı ve PSU nuz nedir?

Sistem boşta çalışırken ekran kartını hafif yukarı aşağı oynatın görüntü gidecek mi kontrol edin.

Görüntü giderse montajda sorun var kartı söküp tekrar montajlayın, görüntü gitmiyorsa ekran kartının güç soketini boştaki bir soketle değiştirin, soket iyice otursun.

Soket değişmesine rağmen sorun devam ederse, PSU sorunu ihtimali var.

Bu çözümler, siyah ekrana düşüp sürücü silinmesi için, uygulamaların kapanması farklı, RAM sorunu olabilir.

Sistem boşta çalışırken ekran kartını hafif yukarı aşağı oynatın görüntü gidecek mi kontrol edin.

Görüntü giderse montajda sorun var kartı söküp tekrar montajlayın, görüntü gitmiyorsa ekran kartının güç soketini boştaki bir soketle değiştirin, soket iyice otursun.

Bu çözümler, siyah ekrana düşüp sürücü silinmesi için, uygulamaların kapanması farklı, RAM sorunu olabilir.

Kablosunu çıkartıp geri taktım aynı sorunu yaşarsam yine burada olurum teşekkür ederim

Merhaba sorun devam ediyor monitörü kapattığım zaman 9 10 saniye sonra ekranda sinyal yok yazısı alıyorum ve PC'yi açıp kapatmam gerekiyor

Son düzenleme:
Her şey açıkken monitörü kapatıyorum ve 10 20 saniye sonra monitörü tekrar açtığımda ekranda sinyal yok hatası alıyorum ve PC'yi tekrar açıp kapattığımda ekran tekrar geliyor

Bu güç sorunuyla alakalı değil, dediğim gibi görüntünün gidip, sürücünün silinmesi durumu.

Sistem çalışırken görüntü kablosunu çıkarıp aynı sürede geri takın, görüntü gelecek mi bakın, ayrıca monitörü neden kapatıyorsunuz?

Bu güç sorunuyla alakalı değil, dediğim gibi görüntünün gidip, sürücünün silinmesi durumu.

Sistem çalışırken görüntü kablosunu çıkarıp aynı sürede geri takın, görüntü gelecek mi bakın, ayrıca monitörü neden kapatıyorsunuz?

1695140041053.png

Yine monitörü kapattım ve 2 3 dk sonra PC'nin başına tekrar oturup monitörü açtım ve yine sinyal yok hatası verdi ve driverı tekrardan silmiş

Dosya Ekleri

• 1695139966466.png
    1695139966466.png
    5 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı