Sistemde ekran kartı gözükmüyor

Daha fazla  
PC'yi toplayalı 1 hafta oldu bugün sistemi uzay montajdan kasaya aktarırken ekran kartına çarptım orta çaplı sarsıldı ve tutarken arka taraftaki ufak şeylere değdim ardından kasaya taktım ve ekran kartı okumadı. Sıkıntı ne olabilir?

PC'yi toplayalı 1 hafta oldu bugün sistemi uzay montajdan kasaya aktarırken ekran kartına çarptım orta çaplı sarsıldı ve tutarken arka taraftaki ufak şeylere değdim ardından kasaya taktım ve ekran kartı okumadı. Sıkıntı ne olabilir?

Okumadı derken? Görüntümü gelmiyor?

Ekran kartı DxDiag'da gözükmüyorsa ekran kartı driverı yüklü değildir.

Buna benzer bir sorun yaşamıştım. Eski bir sistemi temizleyip tekrar kurduğumda ekran kartı gözükmüyordu. Sonrasında, parçaları söküp temizlerken hafif terli ve tozlu elimin pimlere değdiği aklıma geldi ve ekran kartını çıkartıp pimlerini alkol bazlı temizleyici ile sildim. Sonrasında kuruduğundan emin olup tekrar taktım ve artık gözüküyordu. Belki sizde de işe yarar.

Geri
Yukarı