Sistemde fan çalışmıyor

• Konuyu başlatan Cod
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 669

Cod

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2 gün önce bu sorun başıma geldi 3-4 gün önce bu sorun yoktu. Bilgisayarımın Power tuşuna bastığımda fan çalışıyordu ve sesi geliyordu. Ama şimdi Power düğmesine tıkladığımda bilgisayar açılıyor ama fan sesi filan yok. Üstelik belli bir müddet sonra bilgisayar aşırı yavaşlıyor. Bu sorunun nedeni ne? Bilgili arkadaşlar yardım ederse gerçekten çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basediğiniz fan işlemci fani ise ki sistem yavaşlaması buna dayalıdır işlemci ısınır ve soğutmak adına
frekans olarak geri çeker otmatik dir normal cpu fan soketini kontrol edin kulandığınız işlemci nedir. Hocam resim paylaşdım genelde soket tipi aynıdır ancak konum farklı ola bilir. kasayı açmışen fanada dokunun ufak bi haraket verin genelde kasa toz vs sorun ola biliyo ufak bi yağ damlasıylada çöze bilirsiniz. Kolay gelsin

Saygılarımla Şəhram Seyidov

Dosya Ekleri

• cpu-fan-ile-anakart-bağlantı.jpg
    cpu-fan-ile-anakart-bağlantı.jpg
    23,2 KB · Görüntüleme: 19
Hocam bozulmuş olabilir. Başka fanla denediniz mi ya da kendi fanınızı başka bilgisayarda denediniz mi?
Hayır hocam. Başka fan denemedim. Dediğiniz gibi bozulmuş olabilir. Birde bilgisayarı kapattım sonra yeniden açtım yine düzelmedi bu sefer bilgisayarı kapatıp tüm fişleri çektim ama yine değişen bir şey olmadı. Dediğiniz gibi bozulmuş olabilir.
Basediğiniz fan işlemci fani ise ki sistem yavaşlaması buna dayalıdır işlemci ısınır ve soğutmak adına
frekans olarak geri çeker otmatik dir normal cpu fan soketini kontrol edin kulandığınız işlemci nedir. Hocam resim paylaşdım genelde soket tipi aynıdır ancak konum farklı ola bilir. kasayı açmışen fanada dokunun ufak bi haraket verin genelde kasa toz vs sorun ola biliyo ufak bi yağ damlasıylada çöze bilirsiniz. Kolay gelsin

Hocam işlemci Pentium Dual Core CPU E6800. Evet hocam haklısınız işlemci fanı olabilir çalışmayan fan. Çünkü sistem belli bir müddet sonra baya bir yavaşlıyor.

Hocam kasanın arkasındaki tüm fişleri çıkartıp geri taksam. Ve ya kasayı açıp fan soketini çıkartıp geri taksam düzelir mi acaba?.

Hayır hocam. Başka fan denemedim. Dediğiniz gibi bozulmuş olabilir. Birde bilgisayarı kapattım sonra yeniden açtım yine düzelmedi bu sefer bilgisayarı kapatıp tüm fişleri çektim ama yine değişen bir şey olmadı. Dediğiniz gibi bozulmuş olabilir.

Hocam işlemci Pentium Dual Core CPU E6800. Evet hocam haklısınız işlemci fanı olabilir çalışmayan fan. Çünkü sistem belli bir müddet sonra baya bir yavaşlıyor.

Hocam kasanın arkasındaki tüm fişleri çıkartıp geri taksam. Ve ya kasayı açıp fan soketini çıkartıp geri taksam düzelir mi acaba?.
düzelmez bence. Cpu fanı toz nedeniyle dönemiyor ola bilir kasa çalışır durumda fuak bi hareket etirirseniz o momentum ile az da olsa dönmeye başlar eğer toz kaynaklıysa fanın hemen altında pad var ordan yağ damlata bilirsiniz intel fan yanlarındanda boşluk var ordanda olur ama soketinede bakın çıkmış yada temasızlık ola bilir

Düzelmez bence. CPU fanı toz nedeniyle dönemiyor olabilir kasa çalışır durumda fuak bir hareket etirirseniz o momentum ile az da olsa dönmeye başlar eğer toz kaynaklıysa fanın hemen altında pad var oradan yağ damlatabilirsiniz Intel fan yanlarındanda boşluk var oradanda olur ama soketinede bakın çıkmış ya da temasızlık olabilir.

Hocam bir oyunu oynamaya çalıştım ama o kadar kasıyor ki. Çalışmayan fan CPU fanı olabilir mi acaba? Yoksa işlemci fanımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı