Sistemde Görüntü gelmiyor

İbrahim Bürkek

Hectopat
Daha fazla  
Yeni PSU aldım taktım 1 saat kadar çalıştı sonra mavi ekran yedim açılmıyor. PC şase yapmıştır diye düşündüm ne denediysem olmadı. Eski PSU'yu takinca sıkıntı olmadan açılıyordu. Sonra yeni PSU'yu takinca fark ettim ki monitör kablosunu ekran kartina takınca görüntü yok ama anakarta takınca görüntü geliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski PSU ile ekran kartı çıkışından görüntü alabildiniz mi? BIOS'tan 1. görüntü çıkış ayarına bakar mısın bir şekilde sadece on-board seçili kaldıysa ondan dolayı gelmiyor olabilir. Eğer eski PSU ile de ekran kartı çıkışı görüntü vermiyorsa slot veya ekran kartı bozulmuş olabilir.Arkadaşın varsa ekran kartını onun bilgisayarında test et aynı eğer görüntü gelirse ekran kartında sıkıntı yok dersin, arkadaşının ekran kartını da kendi bilgisayarında test et eğer görüntü gelmez ise slot bozulmuş dersin. PSU markasını ve ekran kartınızın modelini söyler misiniz?

Eski PSU ile ekran kartı çıkışından görüntü alabildiniz mi? BIOS'tan 1. görüntü çıkış ayarına bakar mısın bir şekilde sadece on-board seçili kaldıysa ondan dolayı gelmiyor olabilir. Eğer eski PSU ile de ekran kartı çıkışı görüntü vermiyorsa slot veya ekran kartı bozulmuş olabilir. Arkadaşın varsa ekran kartını onun bilgisayarında test et aynı eğer görüntü gelirse ekran kartında sıkıntı yok dersin, arkadaşının ekran kartını da kendi bilgisayarında test et eğer görüntü gelmez ise slot bozulmuş dersin. PSU markasını ve ekran kartınızın modelini söyler misiniz?

Eski PSU ile ekran karti sorunsuz çalışıyor yeni PSU'yu takınca görüntü direkt onboarda veriyor sadece o şekilde çalışıyor. BIOS'tan onboardı kapatinca hiç görüntü alamıyorum. Eski PSU markası Q7tech diye bir marka 300Watt iken yeni PSU FSP500 60AHBC 500Watt. Slotta ya da ekran kartında sorun yok olsaydı eski PSU'yla çalışmazdı. Şase olduğunu düşündük topraklama hattına baktık topraklama yokmuş topraklamayı da yaptık ama sonuç değişmedi.

Anakartınızın ve ekran kartınızın modelini söyler misiniz güç bağlantılarında bir sıkıntı olabilir ekran kartına taktığınız monitörden nasıl direkt onboarda görüntü veriyor onboard çıkışına bağlı değilken ben onu anlamış değilim.

Anakartınızın ve ekran kartınızın modelini söyler misiniz güç bağlantılarında bir sıkıntı olabilir ekran kartına taktığınız monitörden nasıl direkt onboarda görüntü veriyor onboard çıkışına bağlı değilken ben onu anlamış değilim.

Ekran kartı Sapphire HD7750 2 GB
Anakart ASUS P5G41T-M LX.
İkisinin de güç girişlerinde sorun yok ekran karti baska yerde calisiyor anakartta baska ekran karti da çalışıyor fakat yeni PSU'yla ikisi ayni anda çalışmıyor sadece onboard çalışıyor eski PSU'yla normal çalışıyor çözemedim bir türlü bir ara yeni PSU'yla ekran kartı çalıştı reset atınca gitti bir daha calistiramadim. Bir de her güç kablosunu çıkarttığımda BIOS sıfırlanıyor onu da anlayamadım önceden böyle değildi.

Geri
Yukarı