Sistemde görüntü yok neden olabilir?

garipaksoy80

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle bu sorunla karşılaşmadan önce yeni bir RAM almıştım fakat bilgisayarım tam kapanmadan yeni aldığım RAM'i anakart a takmıştım bu yüzden anakart RAM slotlarım yandı ve bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı bana ekran kartımın da bozulduğunu söyledi. Ben de eve geldiğimde denemek istedim VGA kaplosunu anakarta bağladığımda hiçbir sorun olmadan bilgisayarım açıldı fakat ekran kartımı takıp ekran kartına bağladığım zaman VGA'yı bilgisayar açılmadı. Ekran kartı ana kartın üzerindeyken VGA'yı ekran kartı yerine anakarta bağladım ve bilgisayara yine görüntü gelmedi. Ben de şu anki bilgisayar tamiri yapan yerlere pek güvenemediğimden acaba ekran kartı slotu bozuk mu diye kendime bir sordum. Cevaplarsanız sevinirim ona göre bir ekran kartı alacağım veya anakartı bilgisayarcıya geri götüreceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla anakarta harici ekran kartı takılıyken onboard olarak görüntü alamazsınız. Kartı çıkarmanız gerekiyor kullanmak için. Slotun arızalı olup olmadığını başka bir ekran kartı takarak denemeniz lazım.

Bildiğim kadarıyla anakarta harici ekran kartı takılıyken onboard olarak görüntü alamazsınız. Kartı çıkarmanız gerekiyor kullanmak için. Slotun arızalı olup olmadığını başka bir ekran kartı takarak denemeniz lazım.
çevreme çok baktım ama ddr 3 anakarta sahip ne bir arkadaşım nede akrabam var o yüzden ekran kartımı deniyemiyorum o yüzden şöyle bir mantık kurdum kafamda eğer ekran kartının takıldığı slot bozuk olsaydı ekran kartını hiç okumaz onboard a taktığımda ekrana görüntü gelirdi diye düşünüyorum acaba yanlışmı düşünüyorum yorumlarsanız sevinirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı