Çözüldü Sistemde HDD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mertyilm

Hectopat
SSD veya HDD modeli
WD Blue 500GB HDD
Anakart
ASUS PRİME H610M-K D4
500GB WD Blue HDD. Diski takıyoruz diskten ses geliyor çalışıyor fakat sistem algılamıyor. Disk yönetiminde gözükmüyor sadece 480GB M.2 SSD gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim.

ekran-goeruentuesue-2022-11-24-182837-png.1583072

D sisteme.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-24 182837.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-24 182837.png
    46 KB · Görüntüleme: 82
Çözüm
Başka deneyebileceğiniz sistem var mı(yani 2. bilgisayar vb.)

HDD arkadaşımın ve arkadaşımın sistemine takıyoruz gözükmüyor. Bizim eve gidip benim sistemimde denedik sorunsuz HDD görünüyor. SATA kablosu bozuktur dedik benim SATA kablosunu aldık SATA kablosundada sıkıntı yokmuş hala gözükmüyor. Anakartlarımız aynı anakartta 4 SATA girişi var 4'ünde de sistem HDD'yi görmüyor.

Çözüm: Sorun çok garip bir şekilde çözüldü. BIOS güncellemek için sisteme USB taktık ve direkt HDD gözüktü aşırı şaşırdık.
Başka deneyebileceğiniz sistem var mı(yani 2. bilgisayar vb.)

HDD arkadaşımın ve arkadaşımın sistemine takıyoruz gözükmüyor. Bizim eve gidip benim sistemimde denedik sorunsuz HDD görünüyor. SATA kablosu bozuktur dedik benim SATA kablosunu aldık SATA kablosundada sıkıntı yokmuş hala gözükmüyor. Anakartlarımız aynı anakartta 4 SATA girişi var 4'ünde de sistem HDD'yi görmüyor.

Çözüm: Sorun çok garip bir şekilde çözüldü. BIOS güncellemek için sisteme USB taktık ve direkt HDD gözüktü aşırı şaşırdık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı